Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

A pak že turnaj nebude zajímavý…

Hned první den šampionátu ukázal, že bude v Minsku co sledovat. První utkání v Čižovce, organizátoři slibují na všechny zápasy vyprodáno. Marek Sýkora nás ujišťuje, že pokud má být plno, tak plno prostě zařídí.

Martin Hosták
zdroj: ČT24 autor: V Rejl

Začíná naše studio, ve scénáři cca půl hodiny před zahájením utkání bod diváci. Kameraman Petr Šanda jen krčí rameny: "Jak mám natočit diváky na tribunách, když tu ještě nikdo není?" Ze scénáře ale bod brzy zmizí, diváci se pomaličku sunou na svá místa. V polovině první třetiny je hala skutečně téměř plná. Vysvětlení je prosté – přísná osobní prohlídka 9 000 lidí je poněkud zdlouhavá.

Ale kdo přišel, nelitoval. Zápas Kanady s Francií nebyl zdaleka tak jednoznačný, jak se předpokládalo. Cristobal Huet byl k nepřekonání a trošku laxní Kanaďany si v nájezdech vychutnal. Ale znáte to, Kanada přes mládí svého kádru nebude snadným soustem a v průběhu turnaje bude lepší a lepší. Pokud hráče ovšem nezlákají mimohokejové atrakce nočního života…

Je nám líto, video expirovalo.
Skvělý zákrok Hueta v utkání Francie - Kanada

Večerní zápas našich se Slováky. Člověk měl pocit, že se vrátil v čase. Slovenské dresy, chorály, povzbuzování ostrůvků našich – že bychom byli zase na MS v Bratislavě? Každopádně atmosféra vynikající, stejně jako statečný boj Slováků. Prali se o vítězství, dřeli, na konci už ale neodolali.

Náš tým ukázal sílu. Byť nebyl Vladimír Růžička spokojen, takové zápasy mužstvu mohou hodně pomoci. Není namístě se plácat po ramenou, ale kvalita na ledě znát byla. Uvidíme, co udělají trenéři se složením formací, kdo zaskočí za zraněného Poláka, jak se mužstvo semkne, až půjde opravdu do tuhého. Jedinou jistotou byl včera Alexander Salák, vše ostatní ještě půjde nahoru.

Hlavní zprávy