Czech Tour 2024

SESTŘIH: Lotyši v Ostravě utrpěli německý výprask. Puk lovili osmkrát

Německý hokejový tým slaví nečekaně vysoké vítězství nad Lotyšskem, které ve skupině B rozdrtil 8:1. Němci hráli prim od začátku střetnutí a hře zcela dominovali. V pořadí skupiny si náš západní soused polepšil na šest bodů.

Němci, za které podruhé na turnaji nastoupily další dvě posily ze zámoří Sturm a Szuber, byli od začátku aktivnější. Lotyšský brankář Gudlevskis, jenž v úterý proti Kazachstánu udržel čisté konto, poprvé kapituloval v 6. minutě, kdy jej po pohotové dorážce překonal Kahun.

Gudlevskis poté zlikvidoval samostatný nájezd Sturma, v první německé přesilovce jej ale po individuální akci překonal obránce Wissmann. Na začátku druhé třetiny se po ukázkovém přečíslení tři na dva prosadil Pföderl, a když ve 23. minutě po další pohledné kombinaci přidal čtvrtý gól Tuomie, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Lotyšský trenér se pokusil uklidnit svůj tým oddechovým časem, do hry místo Gudlevskise poslal jedničku Merzlikinse, německé střelecké představení však nezastavil. Gólmana Columbusu hned překonal v přesilové hře Peterka.

Momentum v utkání Německo – Lotyšsko
zdroj: Wisehockey.com

Následně Německo nevyužilo přesilovku pět na tři, ještě než se ale stihl první vyloučený hráč zapojit do bránění, přidal šestý gól Michaelis. Lotyšský zmar podtrhl Ansons, který Peterkovu přihrávku před branku neomylně tečoval za Merzlikinsova záda. Až v závěru druhé třetiny potěšil početnou skupinu lotyšských fanoušků v aréně Komuls, který prostřelil Grubauera.

V závěrečné třetině se gólově prosadil po Merzlikinsově zaváhání už jej Sturm. Tralmaksovi vzala radost z možné branky kontrola u videa a ofsajd na začátku akce.

Německo – Lotyšsko 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Kahun (Kälble, Tiffels), 19. Wissmann, 21. Pföderl (Ehliz, J. Müller), 23. Tuomie (Kastner, Ugbekile), 26. Peterka (Reichel, Wissmann), 31. Michaelis (Ehliz, J. Müller), 36. Peterka (Stachowiak, Reichel), 45. Sturm  40. Komuls (Dzierkals). Rozhodčí: Brander (Fin.), Campbell (Kan.)  Ondráček, Špůr (oba ČR). Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 8652.

Německo: Grubauer  Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller, Wagner, Kälble, Fohrler, Ugbekile  Pföderl, Michaelis, Ehliz  Peterka, Stachowiak, Reichel  Kahun, Sturm, Tiffels  Ehl, Kastner, Tuomie. Trenér: Kreis.

Lotyšsko: Gudlevskis (25. Merzlikins)  Jaks, Zile, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibulskis  Daugavinš, Abols, Dzierkals  Robets Bukarts, Batna, Krastenbergs  Indrašis, Ločmelis, Rihards Bukarts  Tralmaks, Egle, Gavars  Ansons. Trenér: Vitolinš.