Golf Time

SESTŘIH: Zápas o Alpy vyhráli Švýcaři. Divokou přestřelku rozhodla až poslední minuta

Velkou gólovou přestřelkou skončilo alpské derby mezi Rakouskem a Švýcarskem. Druzí jmenovaní otočili nepříznivý stav, když prohrávali 0:2, a nakonec v divokém závodě zvítězili 6:5. V poslední minutě základní hrací doby rozhodl svým třetím gólem v zápase Nico Hischier.

Vedení se ujali Rakušané v čase 4:15, kdy Marco Rossi vyhrál v pravém kruhu vhazování na Clementse Unterwegera, který překonal Reta Berru střelou k pravé tyči. V 15. minutě zvýšil Paul Huber, který u pravé tyče zpoza branky skóroval o beton švýcarského gólmana. Tým kouče Patricka Fischera odpověděl za 75 sekund v přesilovce pěti proti třem díky trefě Josiho.

Po 108 vteřinách vrátil střelou z pravého kruhu do bližšího horního rohu Berrovy branky Rakušanům dvougólový náskok Lukas Haudum. Za 38 sekund snížil po Josiho přihrávce z brankoviště Hischier. V polovině druhé třetiny při další přesilovce pěti proti třem vyrovnal po dorážkách Andrese Ambühla Josi. Za 13 vteřin po přihrávce Svena Andrighetta otočil stav Ken Jäger. V 35. minutě vyrovnal v přesilové hře těsně před vypršením trestu Deana Kukana svým druhým gólem v utkání Haudum.

Do třetí třetiny nahradil Berru ve švýcarské brance Akira Schmid a hned po 43 sekundách vrátil Švýcarům vedení střelou z mezikruží Hischier. V 53. minutě nahodil puk přes clonu od modré čáry Baumgartner a gólmanovi New Jersey propadl přes lapačku do branky. Otočit skóre zase ve prospěch Rakušanů mohl Rossi, ale Schmid zasáhl. Při vyloučení Bernda Wolfa rozuzlil zápas Hischier, který objel branku a u levé tyče zasunul puk za Davida Kickerta.

Rakousko – Švýcarsko 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Unterweger (Rossi), 15. P. Huber (Rohrer), 22. Haudum (Zwerger, Unterweger), 35. Haudum (Unterweger, M. Huber), 53. Baumgartner (Maier, Strong) – 16. Josi (Loeffel, Ambühl), 23. Hischier (Josi, Loeffel), 30. Josi (Ambühl, Hischier), 30. Jäger (Andrighetto, Kukan), 41. Hischier (Kurashev, Niederreiter), 60. Hischier (Josi, Ambühl). Rozhodčí: MacFarlane (USA), Vikman (Fin.) – Gustafson (USA), Nyqvist (Švéd.). Vyloučení: 6:3. Využití: 2:5. Diváci: 13 512.

Rakousko: Kickert – Zündel, Heinrich, Wolf, Unterweger, Maier, Strong, Stapelfeldt, Brunner – Schneider, T. Raffl, Nissner – Zwerger, Rossi, M. Huber – Ganahl, Baumgartner, Haudum – Wukovits, Rohrer, P. Huber. Trenér: Bader.

Švýcarsko: Berra (41. Schmid) – Glauser, Josi, Kukan, Siegenthaler, Loeffel, Marti, Fora, Jung – Thürkauf, Hischier, Kurashev – Andrighetto, Niederreiter, Jäger – Simion, Senteler, Herzog – Ch. Bertschy, Ambühl, Scherwey. Trenér: Fischer.