Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Během MS nechte auta doma, využívejte MHD, apelují organizátoři na diváky

Organizátoři domácího hokejového svátku varovali diváky, kteří se chystají do ochozů pražské O2 areny, před možnými komplikacemi souvisejícími s automobilovou dopravou. K cestě na zápasy radí využít v co největší míře městskou hromadnou dopravu. Během šampionátu od 10. do 26. května budou všechny ulice v okolí pražské arény uzavřeny. Přímé přenosy z MS odvysílá ČT sport a ČT sport Plus.

Vjezd bude umožněn pouze rezidentům a do parkoviště přilehlé nákupní galerie. Bude však posílen provoz metra, které bude jezdit ve zkrácených intervalech.

"Víme, že to svádí, ale fanoušci by se neměli za každou cenu snažit dojet na zápas autem. V lepším případě by se mohlo stát, že nestihnou úvodní buly, uvíznou v koloně nebo nenajdou místo k zaparkování," uvedla ředitelka oddělení dopravy hokejového MS Lenka Jiroutová. "Kdo nepojede autem do arény a zvolí MHD, ten vyhraje," dodala.

Pro mimoměstské návštěvníky metropole doporučila zejména využití záchytných parkovišť P+R. "Z toho na Černém Mostě je to pak už pouze pět zastávek metrem," připomněla Jiroutová.

Je nám líto, video expirovalo.
Tomáš Jílek o přípravě na hokejové MS

Jednou z priorit pořadatelů je zajištění bezproblémového a plynulého průběhu díky již avizované spolupráci s partnery z bezpečnostních složek. "O veřejný pořádek, regulace v dopravě a bezpečnost návštěvníků se v Praze budou starat stovky policistů," uvedla plukovnice Josefa Jelínková, obvodní ředitelka policie Prahy 3.

"Bezpečnost diváků, účastníků i všech, kdo se na události podílejí, je naším hlavním úkolem. Na mistrovství světa jsme i díky náročným cvičením připraveni," ujistil brigádní generál Lukáš Prudil, krajský ředitel hasičského záchranného sboru hlavního města.

Policie a kriminalisté budou ve střehu i kvůli falešným vstupenkám. "Očekáváme jich velké množství a dál apelujeme na lidi, aby si vstupenky kupovali pouze u oficiálních distributorů," nabádal Václav Písecký, šéf oddělení kybernetické kriminality pražské policie.

"Nejvíce falešných vstupenek se dostane mezi lidi elektronickou cestou. Takovým lidem, kteří se kvůli neplatné vstupence nedostanou do haly, se pak budeme snažit vyjít hned na místě vstříc," uvedl Písecký.

Základním krokem bude rozlišení, zda má divák vstupenku špatně čitelnou pro čtecí zařízení, nebo neplatnou či falešnou. "Tým policistů se pak od nešťastníků s falešnou vstupenkou bude snažit posbírat co nejvíce informací a důkazů. Neznamená to však, že se pak takový člověk dostane do haly nebo mu budou hned na místě vráceny peníze," zdůraznil Písecký.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články