Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Reprezentace potvrdila poslední posilu z NHL, k týmu se ve čtvrtek připojí Kämpf

Poslední posilou reprezentace na mistrovství světa ve Finsku bude útočník David Kämpf z Toronta. Národní tým již v úterý avizoval zájem o jeho služby, Kämpfovo zapojení nyní potvrdil generální manažer týmu Petr Nedvěd. K mužstvu se má sedmadvacetiletý hokejista přidat ve čtvrtek, kdy čeká reprezentaci souboj s Lotyšskem. Končí naopak útočníci Petr Holík a Petr Kodýtek.

David Kämpf
zdroj: USA Today Sports autor: John E. Sokolowski

Chomutovský odchovanec Kämpf se do reprezentace vrací po více než pěti letech. Naposledy oblékl český dres v únoru 2017 na Švédských hrách.

Posledních pět sezon strávil v NHL, kde nejprve hájil barvy Chicaga, probíhající ročník pak byl hráčem Maple Leafs, s nimiž loni uzavřel dvouletý kontrakt na celkem tři miliony dolarů.

Na MS se představí poprvé v kariéře. "David by se k týmu měl připojit ve čtvrtek, jeho zařazení do zápasové sestavy pak bude záležet na dohodě s trenéry," nastínil manažer Nedvěd.

Je nám líto, video expirovalo.
Pastrňák hned po příletu trénoval a zařadí se do první formace

Po Kämpfově příjezdu do dějiště šampionátu bude soupiska týmu kompletní. Z toho důvodu odcestují Holík s Kodýtkem, kteří s týmem po celou dobu trénovali, ale nebyli zapsaní na zápasové soupisce právě vzhledem na čekání na možné posily z NHL.

"Oběma hráčům moc děkujeme za profesionální přístup a za jejich práci, kterou odvedli v průběhu celé přípravy i tréninků tady v dějišti mistrovství," uvedl Nedvěd.

Odpoledne měl český tým dobrovolný trénink a na ledě se už ukázal kanonýr David Pastrňák z Bostonu.

Včetně jeho a Kämpfa se počet povolaných zámořských posil vyšplhal na číslo deset. Mužstvo však již zároveň opustil z osobních důvodů útočník Dominik Simon.

Svěřenci kouče Kariho Jalonena vstoupili do turnaje v sobotu vítězstvím 5:1 nad Velkou Británií. V neděli následoval nepřesvědčivý výkon proti Švédsku (3:5), v úterý pak místo nápravy šokující porážka 1:2 po samostatných nájezdech s Rakouskem. V boji o čtvrtfinále čekají Čechy ještě duely s Lotyšskem, Norskem, USA a Finskem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články