Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Rakušané dokázali v dramatickém závěru otočit utkání o udržení v elitní skupině

Divokou přestřelkou skončil zápas o udržení v elitní skupině mezi Rakouskem a Velkou Británií. Britové vstupovali do závěrečné třetiny s dvoubrankovým vedením a první dvě třetiny hru naprosto kontrolovali. Rakušané však utkání dokázali v posledních dvaceti minutách otočit ve svůj prospěch a zvrátit skóre na konečných 5:3. Velká Británie se tak loučí s elitní skupinou.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Rakousko - Velká Británie

"Je skvělé, že zůstáváme mezi elitou i pro příští rok. Nebyl to náš nejlepší zápas, ale vyhráli jsme a to je pro nás nejdůležitější. Bylo to těžké. Po dvou třetinách jsme byli samozřejmě frustrovaní, ale pak se ukázalo, jak skvělý týmový výkon jsme schopni předvést," řekl osmnáctiletý rakouský útočník Marco Kasper.

Skóre otevřel 59 sekund před koncem úvodní třetiny při Ganahlově vyloučení dorážkou do odkryté branky Myers. Po 117 vteřinách druhé části už to bylo 2:0. Neilsonovu přihrávku usměrnil mezi Starkbaumovy betony bruslí Dowd a sudí po prozkoumání videozáznamu gól uznali.

Ani ne za minutu se dostal do úniku Mosey, ale rakouský gólman jeho šanci zlikvidoval. Ve 26. minutě Starkbaum chytil lapačkou i Myersův sólový nájezd. Ve 34. minutě mohl vrátit Rakušany do hry Lebler, který trefil tyčku.

Bowns poprvé inkasoval ve 45. minutě v oslabení, kdy jej při Batchově vyloučení prostřelil z pravého kruhu po Scheiderově přihrávce Wukowits. Za 88 sekund vrátil Britům dvoubrankový náskok Neilson, jenž se dostal za rakouskou obranu a trefil se k pravé tyči.

Za dalších 69 sekund se radoval tým švýcarského kouče Rogera Badera. Po Haudunově přihrávce se z pozice za pravým kruhem trefil Heinrich. Rakušané se ubránili při vyloučení Nissnera, který potom v 52. minutě šťastně vyrovnal. Dostal se k puku za brankou, vybruslil k levé tyči, kde sice Bowns puk vyrazil, ale od Batchovy brusle se dostal za brankovou čáru.

V čase 58:54 se dostal k odraženému kotouči na pravém kruhu Thomas Raffl a otočil skóre. Pojistku ještě přidal 44 sekund před koncem při power-play do prázdné branky Schneider.

Rakousko - Velká Británie 5:3 (0:1, 0:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 45. Wukowits (Schneider, T. Raffl), 48. Heinrich (Haudum, Kasper), 52. Nissner (T. Raffl), 59. T. Raffl (Schneider, Nissner), 60. Schneider (Heinrich, Nissner) - 20. Myers (Perlini, Neilson), 22. Dowd (Neilson), 47. Neilson. Rozhodčí: Frandsen (Dán.), Nord (Švéd.) - Merten (Něm.), Obwegeser (Švýc.). Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 3321.

Rakousko: Starkbaum - Maier, Unterweger, Zündel, Heinrich, Hackl, Wolf, Wimmer, Kirchschläger - Ganahl, Haudum, Kasper - Schneider, Nissner, T. Raffl - Lebler, Wukovits, Huber - Schwinger, Achermann, Feldner. Trenér: Roger Bader.

Velká Británie: Bowns - Richardson, Tetlow, D. Phillips, O'Connor, Ehrhardt, Sam Jones, Batch - Mosey, Conway, Perlini - Lake, Neilson, Dowd - J. Phillips, Myers, Hook - Lachowicz, Ferrara, Davies - Waller. Trenér: Peter Russell.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články