Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Velká cena primátora hl. m. Prahy

Po roce opět gólové Vánoce. Němci znovu zničili Italy v třináctibrankové přestřelce

Na minulém šampionátu jejich vzájemný duel skončil gólovými hody a vítězstvím favorita 9:4 a na letošním mistrovství světa se scénář i výsledek opakoval. Hokejisté Německa opět rozstříleli Italy a po dominantním triumfu se výrazně přiblížili postupu do čtvrtfinále.

Na vítězství se dvěma góly podíleli Yasin Ehliz a Daniel Fischbuch, čtyři kanadské body nasbíral Kai Wissmann. Itálie prohrála i pátý zápas na turnaji, se ziskem jednoho bodu je v tabulce předposlední.

"Jsem šťastný, že jsme zápas zvládli, ale bylo to pro nás povinné vítězství," oddechl si německý obránce Moritz Seider. "Myslím, že to bylo jasné hned od začátku. Začali jsme naplno, brzy se střelecky prosadili a dokončili to," řekla opora Detroitu.

V sestavě Německa se poprvé na turnaji objevily další dvě posily ze zámoří - obránce Gawanke a útočník Reichel. Skóre otevřel v 6. minutě střelou z otočky útočník Karachun. O 76 sekund později přidal druhý gól po individuální akci obránce Wissmann, a když ve 14. minutě přidal další branku po pohotové teči Ehliz, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

"Vydařilo se mi play-off v Německu, získali jsme titul. Samozřejmě, že jsem do turnaje vstupoval se sebevědomím a teď mi to pomáhá," řekl Wissmann. "Na začátku jsme odvedli dobrou práci a využili šance. Vzali jsme Italům rychlost a to bylo pro nás dobré. Využili jsme toho," dodal bek Eisbären Berlín.

Do branky Itálie se místo Fadaniho postavil Fazio, i on ale ještě v první třetině inkasoval. Na konci početní výhody jej překonal Fischbuch. Vedení Německa mohlo být ještě vyšší, Italům dvakrát pomohla i branková konstrukce.

Italové ve druhé části zvýšili střeleckou aktivitu a brankář Niederberger měl více práce než jeho protějšek Fazio, přesto nadále tahali za kratší konec. Ve 26. minutě se v přesilovce trefil Reichel, o 36 sekund později sice Traversa ideální tečí snížil, ale ve 35. minutě se synovec Roberta Reichla Lukas proměnil v nahrávače a připravil druhý gól v zápase pro Fischbucha.

Když ve třetí části přidali Němci v rozmezí 81 sekund dvě branky, vypadalo to na italský debakl. Svěřenci kanadského trenéra Irelanda se ale dokázali otřepat a Frigo s Mantenutem snížili na 3:8. A mohlo být pro Italy ještě lépe, gól Sanny ale rozhodčí po kontrole u videa odvolali kvůli předcházejícímu ofsajdu. V gólově bohatém utkání se poté prosadily oba výběry ještě jednou.

"Nechali jsme si zápas utéct. Zkusili jsme s tím něco udělat, ale už jsme ztráceli moc. Ale dali jsme se dohromady a snažili jsme se tvrdě pracovat. Myslím, že na nás mohou být Italové hrdí. Jdeme dál," řekl útočník Alex Petan.

Německo - Itálie 9:4 (4:0, 2:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 6. Karachun (J. Müller, Loibl), 7. Wissmann (Kastner), 14. Ehliz (Bittner, Michaelis), 18. Fischbuch (Wissmann), 26. Reichel (Noebels, Michaelis), 35. Fischbuch (Reichel, Wissmann), 42. Ehliz (Michaelis, Schmölz), 43. Karachun (Schmölz, Loibl), 58. Soramies (Wissmann, Kastner) - 26. Traversa (Miglioranzi, Pietroniro), 48. Frigo (Petan), 50. Mantenuto (Trivellato, S. Kostner), 60. Petan (Hannoun, Glira). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Öhlund (Švéd.) - Beresford (Brit.), Yletyinen (Fin). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 3311.

Německo: Niederberger - Gawanke, J. Müller, Seider, M. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner - Noebels, Reichel, Fischbuch - Michaelis, Ehliz, Plachta - Karachun, Schmölz, Loibl - Ehl, Soramies, Kastner. Trenér: Toni Söderholm.

Itálie: Fadani (14. Fazio) - Di Perna, Trivellato, Miglioranzi, Pietroniro, Glira, Gios, Spornberger - Sanna, S. Kostner, D. Kostner - Frank, Mantenuto, McNally - Frigo, Hannoun, Petan - Deluca, Traversa, Insam - Mantinger. Trenér: Greg Ireland.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články