Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
J&T Banka Ostrava Beach Pro

Nesmíme se nechat ukolébat, to hlavní nás teprve čeká, říká Vejmelka

Dva zápasy, dvě výhry, jeden inkasovaný gól a jedno čisté konto. To je bilance gólmana Karla Vejmelky v hokejové reprezentaci. Už v sobotním utkání Švédských her proti Finsku byl blízko, když jediný gól inkasoval před polovinou třetí třetiny. V neděli už nepustil ani jednu ze třiatřiceti střel Švýcarů a výrazně pomohl k výhře 3:0, která znamenala triumf v turnaji.

Pro gólmana Arizony v NHL byla obě utkání hodně rozdílná. Finové na něho vyslali jen 12 pokusů, v neděli byl v zápřahu, jaký potřebuje.

"Nějaký rozdíl tam samozřejmě byl. V tomto zápase jsem se cítil víc tak, na co jsem zvyklý. Rozhodně je pro mě pozitivní zpráva, že jsem mohl do branky i dnes. Zase jsem si vyzkoušel jiný typ zápasu a zachytal jsem si. Hráli jsme znovu dobře. Kluci hráli perfektně dozadu, hrozně mi pomohli. A dali jsme tři góly, což je super," řekl Vejmelka v rozhovoru s novináři.

V obou zápasech se dlouho čekalo na první gól. "Je to pro mě samozřejmě otázka koncentrace a soustředění se na každou střelu. Od toho tam jsem a dneska se to povedlo znovu," podotkl pětadvacetiletý brankář, jenž v březnu podepsal s Coyotes tříletou smlouvu na 8,175 milionu dolarů.

Pochvalu kouče Kariho Jalonena si vysloužil zejména díky dvěma vychytaným samostatným únikům, kdy na něho jeli v první třetině Damien Riat a ve druhém dějství Michael Fora.

"Ty situace byly tak rychlé, že jsem nad tím nemohl nějak moc přemýšlet. Vždycky mi vystřelili na vyrážečku a neudělali nic speciálního, takže mě to nijak nepřekvapilo. Měl jsem čas si na to počkat, nepotřeboval jsme si klekat," popsal Vejmelka.

Po dvou zápasech za dva dny se cítil dobře. "V sezoně jsem odchytal docela dost zápasů ve dvou dnech po sobě, takže jsem věděl, co to zhruba obnáší a jak se na to nachystat. Únava samozřejmě nějaká je, ale není to nic extrémního. Zákroků jsem opravdu neměl tolik, takže jsem v pohodě a cítím se dobře," uvedl Vejmelka.

Po dvou reprezentačních startech má průměr 0,5 obdržené branky na zápas a byl u celkového prvenství v turnaji Euro Hockey Tour. "Je to taková třešnička na dortu, ale nemůžeme se nechat ukolébat. To hlavní nás teprve čeká. Jsme rádi, že se nám povedl poslední turnaj, ale musíme tak pracovat dál a ideálně ještě vyladit detaily, které nebyly ideální. Myslím si však, že jsme na dobré cestě."

Sám je na dobré cestě stát se brankářem, na něhož budou trenéři na úvod MS ve Finsku spoléhat. "To se teprve uvidí, to je spíš otázka na trenéry. Jsem rád, že jsme ten turnaj vyhráli a zápasy se takhle povedly. Uvidíme, co přijde dál," uvedl Vejmelka.

Turnaj ve Stockholmu si užil. "Je tady super parta a myslím, že to je základ úspěchu. Nemohli jsme si přát lepší zakončení přípravy. Může nám to do mistrovství světa jedině dodat sebevědomí," řekl Vejmelka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články