Slyšet svoje jméno? Je to příjemné. Atmosféra vás strašně nabíjí, říká Hesová
Dělala, co mohla, ale sílu v americké ofenzivě nezastavila. Brankářka Michaela Hesová podstoupila v duelu se Spojenými státy na mistrovství světa v Českých Budějovicích pořádný zápřah, přesto při porážce 0:4 obstála. Po utkání si pochvalovala bouřlivé domácí publikum.

Celkem si v zápase připsala 44 zákroků. "V klubu to mám podobně. Ale samozřejmě tohle bylo mnohem náročnější, protože Američanky jsou neskutečné, jsou nejlepší hráčky na světě. Ve třetí třetině jsem už byla unavená a dvakrát mi to tam spadlo," mrzelo Hesovou.
Klára Peslarová dostala po úvodním duelu se Švýcarkami plánované volno. "Věděla jsem to dostatečně dopředu. Musím poděkovat trenérům, že jsem měla dost času se na to připravit," uvedla.

Atmosféra byla podle Hesové vynikající. "Neskutečné. Musím poděkovat všem, co dorazili, protože stát tam v bráně, ať už je jakýkoliv výsledek, a slyšet, jak lidi řvou 'kdo neskáče, není Čech’, tak ta atmosféra vás strašně nabíjí," těšilo ji.
V závěru slyšela při jednom ze zákroků i svoje jméno. "Je to příjemné. Příjemnější by to bylo, kdybychom vyhráli, ale vezmu to tak i tak," řekla.
Útěchou jí mohlo být ocenění pro nejlepší českou hráčku. "Určitě si to zapamatuju. Za pár let to asi ocením víc, ale momentálně bych byla radši, kdyby to byla výhra," hodnotila. Po utkání přiznala, že to byl nejtěžší zápas v reprezentaci. "Ještě jsem na mistrovství nehrála. Tohle byla taková slušná premiéra," dodala.