Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

All Star výběr MS: Technik i tvrďák Lafreniere či budoucí tahoun obrany Toronta

Budoucí kanadské hvězdy nebo další produkty kvalitního švédského systému. Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Ostravě a Třinci vylouplo na hokejovou scénu několik talentů. Web ČT sport v dějišti šampionátu hlasoval pro tuto šestici do All Star týmu turnaje:

Radost kanadských talentů Lafreniera (vlevo) a Haytona (uprostřed)
zdroj: ČTK/PA autor: Ryan Remiorz

Brankář - Joel Hofer (Kanada)

Javorové listy v úvodu turnaje hledaly jedničku mezi tyčemi. Poté, co při debaklu v základní skupině proti Rusku (0:6) dostal Nico Daws čtyři branky, z toho minimálně jednu lacinou, bylo jasno. Vysoký, bez čtyř centimetrů dvoumetrový Hofer působil v brance o mnoho jistěji. Především v semifinále a finále předvedl několik dobrých zákroků.

Statistiky: 93,92 % úspěšnost zákroků / 1,6 gólu na zápas (obě kategorie 1. místo na MS)

Je nám líto, video expirovalo.
Důležité zákroky Joela Hofera v semifinále proti Finsku

Obránce - Rasmus Sandin (Švédsko)

Jistota, s jakou se pohyboval na ledě a rozdával puky, udivovala. Na to, že je Sandinovi jen devatenáct let, už působil místy jako ostřílený bek, hlavně mezi vrstevníky. Ze začátku turnaje bylo poznat na jeho grimasách, že chce týmu víc pomoct. V semifinále i bitvě o bronz vždy otevřel výbornou střelou gólový účet Švédů. Celkový dojem kazí snad jen individuální selhání v prodloužení semifinále proti Rusovi Ivanu Morozovovi. Už nyní hraje na farmě Toronta v celku Marlies a letos šestkrát naskočil i do NHL. Maple Leafs si od něj hodně slibují.

Statistiky: 7 utkání - 10 bodů (3 góly + 7 asistencí, nejproduktivnější bek), účast na ledě: +3

Sandinovy trefy v sestřizích semifinále a duelu o bronz:

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání o bronz Švédsko – Finsko

Obránce - Jegor Zamula (Rusko)

V oficiálním All Star výběru sice dostal přednost jeho kolega Alexander Romanov, ovšem Zamula víc ohrožoval branku soupeře. Proti českému týmu ve skupině se prosadil hned dvakrát. Není divu, byl to stěžejní bek na přesilovky sborné. Na ledě pravidelně na utkání trávil okolo 20 minut, ve finále dokonce zapsal čas 24:27. Urostlý bek dobře prodal i své fyzické parametry. Pojistila si ho už Philadelphia, bod na zápas sbírá i v juniorském celku hrajícím WHL Calgary Hitmen.

Statistiky: 7 utkání, 5 bodů (2+3), účast na ledě: +2

Góly Zamuly proti Česku a asistence ve finále:

Útočník - Alexis Lafreniere (Kanada)

Že má být jedničkou příštího draftu do NHL, jasně potvrdil. Když byl Lafreniere na ledě, vždy jste ho zaregistrovali po pár sekundách. Rodák z provincie Québec, jemuž je víc vlastní francouzština, prokázal, že s pukem na holi si rozumí velice dobře. Příliš jej soupeřům nepůjčoval, a i přes zranění kolene ve skupině a vynechání dvou duelů byl dominantní. Jeho hru trefně vystihl kouč Dale Hunter: "Je to velice šikovný hráč, ale také hodně hitoval. Předvedl víc než jen své technické dovednosti. Byl lídrem týmu."

Statistiky: 5 utkání - 10 bodů (4+6), +3

Lafrenierovy góly v semifinále a jeden proti Česku:

Útočník - Barrett Hayton (Kanada)

Další velký lídr kanadského zlatého celku. Ze všech dvanácti bodů přišel ten nejdůležitější v 52. minutě finále s Ruskem. Svým typickým způsobem natáhl z kruhu k ráně zápěstím, přesně zacílil a vyrovnal na 3:3. A to hrál zřejmě pod prášky kvůli zranění ramene, které utrpěl v semifinále s Finy. No, Arizona si může mnout ruce. Rýsuje se jí fantastický tým i s touto pětkou předloňského draftu.

Statistiky: 7 utkání - 12 bodů (6+6, druhý nejproduktivnější hráč MS), +1

Přesné Haytonovy rány zápěstím ve finále a proti Česku:

Útočník - Samuel Fagemo (Švédsko)

Nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč turnaje, na kterého byl spoleh. Šikovný pravák válel po boku dalšího talentu Nilse Höglandera. K vítěznému obratu Tre kronor v utkání o bronz přispěl gólem a nahrávkou. Los Angeles Kings už ho má podepsaného, ale zatím jeho dovednosti nechává rozvíjet v top švédskému klubu Frölundě. Chytrý tah. 

Statistiky: 7 utkání - 13 bodů (8+5, ovládl bodování MS), +3

Fagemovy góly a nahrávky ve vyřazovací fázi turnaje:

All Star tým podle médií po sečtení všech hlasů:

Hofer (Kanada)
Romanov (Rusko), Sandin (Švédsko)
Hayton, Lafreniere (oba Kanada), Fagemo (Švédsko)

Nejlepší brankář: Hofer (Kanada)
Obránce: Sandin (Švédsko)
Útočník Lafreniere (Kanada)
Nejužitečnější hráč turnaje: Lafreniere

Kanadské bodování:

1. Fagemo (Švéd.) 7 zápasů/13 bodů (8 branek + 5 asistencí), 2. Hayton (Kan.) 7/12 (6+6), 3. Höglander (Švéd.) 7/11 (5+6), 4. Lafreniere (Kan.) 5/10 (4+6), 5. Sandin (Švéd.) 7/10 (3+7), 6. Děnisenko (Rus.) 7/9 (3+6), 7. Cozens (Kan.), Tanus (Fin.) oba 7/9 (2+7), 9. Addison (Kan.) 7/9 (1+8), 10. Zegras (USA) 5/9 (0+9).

Střelci:

1. Fagemo (Švéd.) 8 branek, 2. Bokk (Něm.), Hayton (Kan.) oba 6, 4. Höglander (Švéd.), McMichael (Kan.), P. Puistola (Fin.) všichni 5, 7. Kaliyev, Pinto (oba USA), Zábranský (ČR), Džugan (SR), Lafreniere (Kan.), Musorov (Kaz.), Peterka (Něm.) všichni 4, ...28. Jeník (ČR) 2.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy