Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME 2019 Bělorusko

Modano se rozloučí s NHL jako hráč Dallasu

Dallas - Hokejový útočník Mike Modano ukončí kariéru v NHL jako hráč Dallasu. S klubem, ve kterém s výjimkou minulé sezony v Detroitu působil od svého vstupu do slavné soutěže, uzavře kvůli tomu v pátek smlouvu. Nejproduktivnější Američan v historii NHL za Minnesotu North Stars a po přestěhování organizace za Dallas odehrál celkem 20 sezon. Stars s ním uzavřou symbolický kontrakt s ročním platem 999 999 dolarů na dnešní tiskové konferenci, kde Modano svůj konec kariéry oficiálně oznámí.

Mike Modano
zdroj: AP Photo autor: Tony Gutierrez

Hráči, který nosil číslo 9, ale z této částky na konto nic nepřijde. Následně totiž pošle na vedení NHL oficiální dokumenty o konci své aktivní činnosti. "Mike Modano bude vždy tváří našeho klubu. Znamená hodně pro naši organizaci a všechny naše fanoušky," řekl generální manažer Dallasu Joe Nieuwendyk. "Chtěli jsme mu dát možnost, aby skončil jako hráč Dallasu. Mike dával hokeji své srdce a duši přes třicet let. Celý klub a také vedení NHL mu chce poděkovat za jeho oddanost," doplnil Nieuwendyk.

Jednačtyřicetiletý Modano končí v NHL s 1 499 zápasy na kontě, nasbíral v nich 1 374 bodů za 561 branek a 813 asistencí. V play-off si připsal vítěz Stanleyova poháru z roku 1999 ve 176 duelech 146 bodů za 58 tref a 88 přihrávek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy