Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava

Mladý kouč Čihák už má v Plzni hlavní slovo a chce hrát chytře, nebláznit

I když byl veden jako hlavní trenér už v minulé sezoně, hlavní slovo měl majitel klubu Martin Straka. Ten už to ale časově nezvládal a bude jen řídit klub. Vrátil se do kanceláře a hlavní odpovědnost za výkony hokejových indiánů má teď v Plzni sedmatřicetiletý Ladislav Čihák. Pod jeho vedením zahájil celek po pondělních fyzických testech přípravu na ledě.

Ladislav Čihák, trenér Plzně
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Na ledě už měl i posily Dominika Frodla, Jana Eberleho, Vojtěcha Němce a Václava Nedorosta. Scházeli jen hokejisté ze zámoří, Američané Conor Allen, Nick Jones a Ryan Hollweg, kteří se k týmu připojí později. Fyzické testy dopadly u většiny hráčů dobře. "I když samozřejmě ještě musíme počkat na přesnější výsledky. U někoho to bylo horší, do začátku extraligy je ale ještě spousta času, takže v srpnu hráči dostanou individuální plány, aby mohli dotrénovávat. Na konci srpna ještě určíme některé, kteří pojedou na kontrolní testy do Prahy znovu," uvedl Čihák.  

S plzeňským celkem trénují i bývalé opory Marek Mazanec, Jan Kovář, Pavel Francouz, Michal Moravčík a David Sklenička, kteří se chystají na kempy do NHL. "Připravují se s námi, aby doplnili počty při trénincích," vysvětlil Čihák.  

S indiány trénuje i mladý útočník Václav Karabáček, který má ještě rok platnou smlouvu s Buffalem. V Plzni je na zkoušce, ale nemůže hrát přípravné zápasy. "Tomáš Vlasák (sportovní manažer klubu) mi říkal, že s ním v prvním týmu v Americe nepočítají, takže pokud by to tam nedopadlo, měli bychom o něj zájem. Uvidíme, je to šikovný kluk, trochu si ho pamatuji ještě z Letňan," řekl Čihák.  

Ten počítá, že elitní útok povede Němec a na křídlech bude mít Nedorosta a Milana Gulaše. "Co se týče obrany, klíčovým bekem bude Peter Čerešňák, jistota a bek číslo jedna. K němu bychom chtěli přiřadit nějakého mladšího kluka, Kaňáka nebo Kvasničku. I ke Kubovi Kindlovi budeme dávat nějakého mladého beka," přiblížil Čihák.

"Přemýšlíme, že by nás mohl doplnit ještě jeden hráč, ale zatím uvidíme, nyní řešíme situaci hlavně kolem gólmana. Do konce týdne se snad dozvíme, jak to dopadne. Jde o brankáře ze Slovenska, s nímž jsme v kontaktu," řekl Čihák.  

Herní styl indiánů by měl zůstat stejný. "Myslím, že to, co nám minulý ročník přineslo úspěch, bylo jádro týmu, které se nám víceméně podařilo udržet. Kluci mají systém zažitý, ideální je něco půl na půl - dobře útočit, ale také hrát poctivě do defenzivy. A hrát chytře, nebláznit na ledě," zdůraznil Čihák.

Prvním soupeřem Plzně v přípravě budou ve čtvrtek 2. srpna České Budějovice. Západočechy čeká také vystoupení v Lize mistrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy