Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika

Mladíky čekají po prohře s Ruskem ve čtvrtfinále obhájci titulu z Finska

Spišská Nová Ves – Na těžkého soupeře narazí ve čtvrtfinále hokejisté do 18 let. Finské obhájce zlata jim přisoudila porážka s Ruskem, kterému podlehli 4:5 v prodloužení. Ve skupině skončili Češi předposlední.

Hokejisté české reprezentace do 18 let
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

"Bod s Ruskem je samozřejmě malý progres, ale takhle jsem si to nepředstavoval. Do poslední minuty jsme se rvali o druhé místo ve skupině, ale dopadlo to špatně," mrzelo po utkání trenéra Varaďu.

Čeští mladíci s Paterou v brance a přeskupenou sestavou drželi s Rusy prvních deset minut bezbrankové skóre, jenže pak se jako první v utkání provinil proti pravidlům Safin a Rubinčik už po 23 vteřinách ranou od modré čáry trestal. Varaďův výběr pak sám přesilovku nevyužil, ale v signalizované početní výhodě se dostal před gólmana Žukova Kvasnička a precizním blafákem do bekhendu vyrovnal.

Po šancích na obou stranách v úvodu druhé části, které měli Lipanov a Chytil, vrátil sborné vedení krátce před polovinou základní hrací doby pohotově tečující Šaškov. Následovala dvě po sobě jdoucí vyloučení na ruské straně a druhé z nich zužitkoval dobrou ránou z mezikruží Zadina. Těsně před přestávkou pak Patera skvěle vychytal Pereljajeva.

V nástupu do třetí dvacetiminutovky pykal Kaut a pouhou vteřinu po jeho návratu na led poslal Rusy potřetí v utkání do vedení Svěčnikov. Odpověď přišla tentokrát už za 80 vteřin, když vyrovnal Hrabík, jenž se prosadil opět během signalizovaného vyloučení na straně soupeře. Ve 49. minutě navíc dokonal obrat Kern. Jenže Safin pak neuspěl v šanci na zvýšení náskoku a Maximov 125 sekund před závěrečnou sirénou vyrovnal.

Je nám líto, video expirovalo.
Česká osmnáctka na závěr skupiny podlehla Rusku

V prodloužení měl obrovskou možnost rozhodnout Nečas, ale nedal. Zápas tak ukončil až v 65. minutě svým druhým zásahem Rubinčik. "V závěru jsme udělali hrubou chybu, když jsme nevyhodili kotouč z obranného pásma. Rusové toho využili a vyrovnali. Nakonec jsme se ještě v power play pokusili zvrátit zápas na naši stranu, ale nepovedlo se nám to. I ve druhé skupině jsou velmi silní soupeři, nám nakonec připadlo Finsko," uvedl Varaďa.

Ve čtvrtfinále se utkají také Rusko s domácím Slovenskem, Kanada se Švédskem a Švýcaři s výběrem USA, který dominoval v "české" skupině B a zatím je na turnaji stejně jako Finové stoprocentní.

ČR - Rusko 4:5 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Kvasnička (Kondelík, Safin), 34. F. Zadina (Chytil), 45. Hrabík (F. Král, M. Kaut), 49. Kern (Kvasnička, Kondelík) - 11. Rubinčik (Galeňuk, Bicadze), 30. Šaškov (Baranov), 44. Svěčnikov (Lipanov, Čechovič), 58. Maximov (Slepec, Rubinčik), 65. Rubinčik (Muranov, Koltygin). Rozhodčí: Hallin (Nor.), Garon - Harrington (oba Kan.), Kupčus (Lot.). Vyloučení: 4:5, navíc M. Kaut (ČR) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2764.

Sestava ČR: Patera - Mikyska, Kvasnička, Šalda, F. Král, Bednář, Buchtela - M. Kaut, Nečas, Machala - Hladoník, Hrabík, F. Zadina - Safin, Kern, Chytil - J. Dvořák, Kondelík, Škvrně. Trenér: Václav Varaďa.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy