Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Mladá Boleslav potvrdila příchod Ševce a Ciencialy, klubový management posílí Nedorost

Extraligovou Mladou Boleslav posílí zkušený obránce Martin Ševc z Liberce, z mistrovského Třince přichází útočník David Cienciala. Středočeši oznámili, že angažovali i kanadského obránce Mitchella Fillmana, který hrál za prvoligové České Budějovice, a útočníky Jana Stránského z Chomutova a Adama Zbořila ze slovenských Nových Zámků.

Liberecký bek Martin Ševc (vpravo) v souboji s Jiřím Polanským z Třince
zdroj: ČT4 autor: Jaroslav Ožana

Do klubového managementu se zapojí Václav Nedorost, který se rozhodl v 37 letech ukončit kariéru, v níž hrál také v NHL a KHL.

Dvojnásobný juniorský mistr světa, který dosud nastupoval za Plzeň, se stal asistentem sportovního ředitele Radima Vrbaty.

Nejvýraznější posilou Mladé Boleslavi je sedmatřicetiletý Ševc, jenž svůj odchod z Liberce oznámil již po skončení finálové série.

Zkušený obránce, který ve Švédsku a v české extralize získal šest titulů, by měl patřit mezi klíčové hráče a lídry týmu.

Přestupům v extralize se věnoval i nový Hokej fokus podcast:

"Martinova kariéra mluví sama za sebe. Absolutní profesionál, který i ve svých letech v minulé sezoně plnil klíčovou roli v týmu, který se dostal do finále extraligy a ve finálové sérii měl největší ice time ze všech hráčů," uvedl Vrbata.

"Vzhledem k tomu, že máme relativně mladý tým a chceme zabudovávat další mladší hráče, tak sázíme na Martinovy zkušenosti," dodal Vrbata, který věří, že Ševc přinese do hry týmu i emoce. "Ty nám občas trochu chyběly," přiznal.

Novou tváří v obraně bude i osmadvacetiletý Fillman, který předešlé tři roky strávil v Českých Budějovicích. "Mitche jsme měli v hledáčku poměrně dlouho. Venca Nedorost ho navíc dobře zná z Českých Budějovic. Je to trošku 'jiný' bek, než na jaké jsme v Čechách zvyklí. Snaží se hrát jednoduše, přímočaře, není to žádná hračička, jako bývají Češi. Má skvělý pohyb, je na tom výborně fyzicky, je velice zodpovědný," uvedl Vrbata.

V útoku bude Bruslařský klub spoléhat na třiadvacetiletého Ciencialu, který se rozhodl opustit mateřský Třinec.

"David je podobný případ jako loni Radim Zohorna. Mladý hráč, který na sebe poslední sezony čím dál víc upozorňuje a u kterého vidíme obrovský potenciál. Stejně jako u Radima věřím, že s větším prostorem, herním vytížením, s pocitem důležitější role, než měl doposud, bude herně růst a brzy se stane klíčovým hráčem našeho týmu," řekl Vrbata k angažování nejproduktivnějšího hráče loňského play-off.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy