Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Mistři, mistři, znělo brněnským Zelným trhem, kde se sešlo 5500 fanoušků

Brno – Davy radujících se, zpívajících a objímajících fanoušků. Tento obraz se po zisku titulu objevil v Brně nejenom na stadionu, ale také na Zelném trhu. Příznivci jihomoravského celku u velkoplošných obrazovek slavili triumf Komety v nejvyšší soutěži po 51 letech, když Brňané ve finálové sérii zdolali 4:0 na zápasy Liberec. Na Zelný trh přišlo asi 5500 lidí, řekl mluvčí městské policie Jakub Ghanem. Podle něj se zatím neobjevil žádný problém.

Fanoušci Komety Brno sledují na Zelném trhu finále extraligy
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Fanoušci Komety přišli na náměstí navzdory špatnému počasí. Odpoledne v Brně nejprve sněžilo a poté pršelo. Před dvěma velkoplošnými obrazovkami se ale sešla jak mladší, tak starší generace a přišli muži i ženy. Hromadně pak skandovali a na dálku povzbuzovali Kometu, přičemž každou branku domácích oslavovali točením nad hlavou šálami v modrobílých klubových barvách. Na druhé straně pak několikrát skandovali jméno domácího brankáře Marka Čiliaka, když se vyznamenal zásahem proti soupeři.

Hráči Brna oslavovali zisk titulu už v posledních vteřinách čtvrtého finálového zápasu, který vyhráli 5:2. I na Zelném trhu fanoušci těsně před koncem propukli v radost a vzduchem tryskalo šampaňské, které pokropilo hlavy všech v okolí.

Poté dav hromadně poklekl a počkal na povel, po kterém se začal radovat výskoky a zdviženýma rukama. Následovalo skandování pokřiku "mistři, mistři".

Část fanoušků se po oslavách vydala ze Zelného trhu na blízké hlavní nádraží, kde masa lidí zkomplikovala provoz městské hromadné dopravy. Poté se fanoušci přesunuli po Masarykově ulici na náměstí Svobody, kde opět skandovali různá hesla a zopakovali rituál, při kterém poklekli a se slovy "Povstaň, kdo jsi Komeťák" se postavili a hlasitě jásali. Kvůli nim nemohly místy jezdit tramvaje.

Podle Ghanema dorazilo na náměstí Svobody asi 1000 lidí. Ve vozidlech je hlídali strážníci i policisté, kteří však jenom přihlíželi a nemuseli zasahovat. "Neobjevil se žádný vážný problém," doplnil mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek.

Část fanoušků se přesunula do hospod a restaurací. Příznivci se šálami byli vidět například ve Stopkově plzeňské pivnici, návštěvníci v dresech Komety hlasitě skandovali ve Zlaté lodi, oslavné tance ovládly bar Aloha a tleskalo se i v Lokálu U Caipla.

Hráči Komety se stali novými mistry extraligy, když nejprve zvítězili dvakrát v Liberci, a pak dvakrát doma. Na trůnu vystřídali právě finálového soupeře. Brňané triumfovali v samostatné české extralize poprvé, jinak ale patří mezi nejúspěšnější tuzemské kluby.

Letošní titul je pro ně již dvanáctý, čímž se v čele historického přehledu dotáhli na vedoucí Jihlavu. Předchozí vítězství Brna se datují do let 1955 až 1966, kdy vyhráli jedenáctkrát během 12 sezon.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy