Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Betano Fotbal plný čísel

Místo Nedvěda hned dva noví muži. Generálními manažery reprezentace jsou Havlát s Židlickým

Hokejová reprezentace má náhradu za Petra Nedvěda, a to hned dvojitou. Novými generálními manažery národního týmu se stali Martin Havlát a Marek Židlický na dvě sezony. Rozhodl o tom výkonný výbor svazu. Jako první o tom informoval web sport.cz.

Je nám líto, video expirovalo.
GM reprezentace budou nově Havlát a Židlický

Oficiálně by měl být generálním manažerem Havlát a Židlický jeho asistentem. Oba budou v této funkci působit do konce sezony 2023/2024. Pro jejich jmenování hovořil fakt, že mají u současných hokejistů velký respekt, výborně znají manažery týmů z NHL, mají přehled o výkonnosti hráčů a také spolu výtečně vycházejí.

"Vybral jsem kluky na základě vlastních zkušeností. Jak Martina Havláta, tak Marka Židlického perfektně znám, zažil jsem s nimi jenom výborné věci," uvedl prezident svazu Alois Hadamczik pro web iSport.cz. Jednačtyřicetiletý Havlát i o čtyři roky starší Židlický mají za sebou úspěšné kariéry, oba se prosadili v NHL a podíleli se na zlatých medailích na mistrovství světa. Havlát v roce 2000, Židlický o pět let později.

Budou sledovat hráče v zahraničí a dávat doporučení hlavnímu trenérovi reprezentace, s nímž budou úzce spolupracovat. Ten bude mít při složení reprezentace hlavní slovo, současně však ponese i hlavní odpovědnost za výkony a výsledky týmu. Tím se podle slov prezidenta Českého hokeje Aloise Hadamczika svaz vrací k bývalé osvědčené praxi.

"Uplatníme cestu, kdy za národní tým je zodpovědný kouč. Kari Jalonen vybírá sestavu a generální manažeři dávají doporučení. Hlavním smyslem jejich činnosti bude poskytnout report trenérovi o stavu hráčů. Marek Židlický si vezme na starost sportovní stránku a Martin Havlát diplomatickou třeba v podobě komunikace s kluby NHL," uvedl Hadamczik pro web sport.cz.

Padesátiletý Nedvěd ve funkci nečekaně skončil minulý týden. Havlát se Židlickým budou u reprezentace působit nejméně do konce příští sezony, tedy do světového šampionátu v Praze a Ostravě. Židlický bude vedle toho působit i u juniorského národního týmu, kde je jedním z asistentů Radima Rulíka.

Zdroj
ceskyhokej.cz, hokej.cz, ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články