Golfista roku

Michálek po pohledné akci přispěl k výhře Ottawy nad Chicagem

New York - Český útočník Milan Michálek přispěl v pátečním utkání NHL jednou brankou k výhře hokejistů Ottawy 5:3 nad Chicagem, na gól mu přihrál Aleš Hemský. Jindřichohradecký rodák Michálek zakončil brankou na 3:0 pohlednou akci celého útoku: Hemský zatáhl puk po pravé straně z obranné do útočné třetiny, přihrál na střed Jasonu Spezzovi a ten u levé tyčky našel osamoceného Michálka, který střílel do odkryté branky.

Milan Michálek
zdroj: ČTK/AP

Ottawa - Chicago 5:3

"Hráli jsme s trochu větším sebevědomím. Dopustili jsme se jen malého výpadku v průběhu druhé třetiny (hosté snížili na 3:2), to se stává. Ale odpověděli jsme na to skvěle ve třetí. Pracovali jsme dobře s pukem, zejména si cením, jak jsme to zvládli v poslední části, kdy jsme byli pod tlakem," uvedl útočník Ottawy Clarke MacArthur, jenž v 51. minutě zvýšil na 5:2. Hlavním strůjcem vítězství Senators nad obhájcem Stanleyova poháru byl Craig Anderson. Americký gólman, který týmu chyběl minulé tři týdny kvůli zranění, ve svém prvním utkání po uzdravení kryl 46 střel soupeře.

I díky jeho zásahům ještě Ottawa drží teoretickou šanci na play-off, devět utkání před koncem základní části ztrácí z dvanácté příčky ve Východní konferenci šest bodů na poslední postupové místo. "Cokoli je možné. Ale porazíte se sami, pokud začneme myslet stylem: Když vyhrajeme všechny zbývající zápasy, dostaneme se tam," komentoval Anderson naděje týmu na play-off.

"Stejně tak se nesmíme zaobírat myšlenkami, co mohlo nebo mělo být a tak dále. Musíme se řídit aktuálním stavem, žít v přítomnosti a soustředit se na nejbližší zápas. A když budeme vyhrávat, všechno je možné," dodal. Před Ottawou je o dva body New Jersey, poté následuje čtveřice Toronto, Washington, Detroit a Columbus, která je bodově srovnaná. Sedmý Columbus nevyužil v pátek šanci pronásledovatelům odskočit, když podlehl doma Pittsburghu 1:2.

Philadelphia - Toronto 4:2

Naprázdno vyšlo i desáté Toronto, které se dostalo do krize v nevhodnou dobu a po výsledku 2:4 ve Philadelphii si připsalo sedmou porážku za sebou. Neúspěšná série přiměla k reakci i boxera Riddicka Bowea, šampiona v těžké váze z 90. let a velkého fanouška Maple Leafs, jenž na Twitteru v žertu uvedl, že pokud Toronto prohraje ve Philadelphii, dá jejímu trenérovi Randymu Carlyleovi pěstí mezi oči. Po závěrečném klaksonu aktualizoval předchozí vzkaz: "Uvidíme se v parku, Randy..." A co na to kouč Maple Leafs? Zaskočený nebyl, vtipkoval, že si bude muset najít nějakou ochrannou četu.

Nicméně situace v Torontu úsměvná není. Vedle špatné formy má nevýhodu v tom, že ve srovnání s týmy, s nimiž bojuje o účast v play-off (od 6. do 13. místa) odehrálo o dva zápasy víc. Hosté aspoň na ledě Flyers zaznamenali jeden zápis do historie soutěže: James Van Riemsdyk skóroval už po čtyřech sekundách druhého dějství, což je vyrovnaný rekord ligy v nejrychleji vstřeleném gólu od začátku třetiny. Ten vytvořil v roce 1957 Claude Provost a v roce 1986 to zopakoval Denis Savard. "Je to úžasné. Ale těžko z toho teď můžu mít radost, když jsme prohráli," reagoval Van Riemsdyk.

Calgary - NY Rangers 4:3

Calgary porazilo na svém ledě New York Rangers 4:3. Od první třetiny se ale muselo obejít bez českého obránce Ladislava Šmída, který po střetu s Derekem Dorsettem odstoupil ze zápasu. V dramatickém duelu hosté v rozmezí 23. až 26. minuty otočili z 0:2 na 3:2, ale v závěru druhé třetiny znovu dvakrát inkasovali. Rozdílovou trefu si připsal Mike Cammalleri, jenž od uzávěrky přestupů vstřelil v třinácti zápasech deset branek, z nichž čtyři byly vítězné.

Edmonton - Anaheim 4:3 P

Horší než Calgary je v Západní konferenci pouze Edmonton, který se ale v pátek rovněž radoval ze zisku dvou bodů, když udolal favorizovaný Anaheim 4:3 v prodloužení. Hrdinou utkání byl brankář Edmontonu Ben Scrivens, jenž čelil 51 střelám. Zápas rozhodl v čase 63:51 Andrew Ference.

Dallas - Nashville 7:3

Hokejisté Dallasu se v boji o play-off přiblížili v Západní konferenci osmému Phoenixu na rozdíl tří bodů, když smetli doma Nashville 7:3. Na kanonádě se podílelo sedm různých střelců, přičemž dva suverénně nejproduktivnější hráči týmu Tyler Seguin a Jamie Benn zaznamenali pouze po jedné asistenci. "Naše hlavní zbraně a klíčoví hráči potřebují takovou pomoc, která trochu sníží tlak, který je na ně vyvíjen. V tom musíme pokračovat," reagoval Vernon Fiddler, jeden ze střelců Stars.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Toronto 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) Branky: 6. Lecavalier, 32. Hartnell, 45. Giroux, 53. Simmonds - 21. Van Riemsdyk, 47. Bolland. Střely na branku: 29:34. Diváci: 19 963.

Columbus - Pittsburgh 1:2 (0:0, 0:0, 1:2) Branky: 57. Calvert - 51. Kunitz, 52. Bennett. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18 908.

Ottawa - Chicago 5:3 (2:0, 1:2, 2:1) Branky: 10. Condra, 20. Ceci, 21. M. Michálek (Hemský), 46. Turris, 51. MacArthur - 31. Sharp, 40. Hossa, 57. Seabrook. Střely na branku: 29:49. Diváci: 18 922.

Dallas - Nashville 7:3 (2:0, 3:2, 2:1) Branky: 9. Garbutt, 15. Fiddler, 26. Sceviour, 29. Chiasson, 32. Daley, 48. Ničuškin, 48. Eakin - 23. Hörnqvist, 30. Del Zotto, 42. Nystrom. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18 532.

Calgary - NY Rangers 4:3 (2:0, 2:3, 0:0) Branky: 5. Colborne, 17. Giordano, 34. Westgarth, 40. Cammalleri - 23. Boyle, 23. Diaz, 26. B. Richards. Střely na branku: 28:41. Diváci: 19 289.

Edmonton - Anaheim 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0) Branky: 5. Gagner, 31. Eberle, 49. Klefborn, 64. Ference - 1. Bonino, 36. Maroon, 56. Perreault. Střely na branku: 23:51. Diváci: 16 839.