Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Michal Řepík opouští Liberec, jde do Čeljabinsku

Liberec – Hokejový útočník Michal Řepík odchází po úspěšné sezoně z Liberce do Čeljabinsku a bude tak znovu hrát v Kontinentální hokejové lize. V týmu Bílých Tygrů se sedmadvacetiletý reprezentant, který se představil také na mistrovství světa v Rusku, radoval z letošního premiérového titulu Liberce.

Michal Řepík
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

"Michal měl ve smlouvě zakotvenou takzvanou výstupní klauzuli. Ta mu dovoluje v případě zajímavé nabídky ze zahraniční soutěže přerušit trvající smlouvu v našem klubu. Přesně k takové situaci došlo," uvedl sportovní ředitel a trenér Liberce Filip Pešán.

Řepík přišel na sever Čech před rokem a podepsal dvouletou smlouvu. Nakonec za Tygry odehrál včetně play-off 54 zápasů, ve kterých zaznamenal 49 bodů za 28 branek a 21 asistencí. S deseti góly se rodák z Vlašimi dělil s Jaroslavem Hlinkou ze Sparty o pozici nejlepšího střelce vyřazovací části.

Řepíka tak čeká druhé angažmá v KHL. Útočník, jenž v letech 2005 až 2012 působil v zámoří a odehrál 72 utkání v NHL, oblékal dvě sezony dres Lva Praha. Před dvěma lety si tak zahrál i finále Gagarinova poháru.

Odchovanec pražské Sparty je třetím českým hráčem na soupisce Traktoru. V klubu pokračuje brankář Pavel Francouz, nově do Čeljabinsku přišel útočník Jiří Novotný, s kterým Řepík hrál ve Lvu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy