Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Medaile pro MS dvacítek jsou inspirované ocelářstvím. Byl bych rád za jakoukoliv, usmívá se kouč Varaďa

Cenné kovy pro světové talenty jsou připraveny. Z průmyslové tradice Ostravy a Třince vycházejí modely medailí pro nejlepší týmy mistrovství světa hokejistů do 20 let, které se bude hrát na přelomu roku v prosinci a lednu. Návrh předvedl architekt a šperkař Oldřich Sládek.

Je nám líto, video expirovalo.
Medaile pro šampionát dvacítek jsou inspirované ocelářstvím

Při práci se nechal inspirovat průmyslovou historií moravskoslezského regionu, zvláště pak ocelářstvím, které je jedním z charakteristických odvětví pro obě města.

"Najít inspiraci nebylo těžké právě s ohledem na tuhle historii. Estetika medailí vychází z podoby ocelových měst, jejich tradiční průmyslové podoby a principu jejich stavby," vysvětlil Sládek v Třinci.

Nejcennější medaile jsou galvanicky zlaceny čtyřiadvacetikarátovým ryzím zlatem a jejich stuha má červenou barvu. Stříbrné jsou ponechány v barvách oceli a doplněny modrou stuhou. Plechy na bronzové medaili jsou zlaceny červeným zlatem a je mezi ně vložena stuha bílé barvy. Společnou mají velikost, v průměru měří šedesát milimetrů a jejich šířka je půl centimetru.

"Medaile vypadají skvěle. Ale cesta k nim je ještě pěkně daleká. I kdyby vypadaly sebehůře, za jakoukoli bych byl hodně rád," usmál se kouč českého národního týmu Václav Varaďa.

Mistrovství světa dvacítek se v Česku konalo doposud třikrát; naposledy před dvanácti lety. Zatímco v Ostravě se už v roce 1994 hrálo, Třinec čeká premiéra.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy