Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

McDavid má být následovník Crosbyho. Bylo to ještě lepší, než jsem čekal, říká

Sunrise - Další nadějí na lepší časy, které už dlouho vyhlíží klubové vedení, bude v NHL pro hokejisty Edmontonu jednička letošního draftu Connor McDavid. Mimořádný talent, který je pro své dovednosti a šikovnost při práci s kotoučem srovnáván s hvězdným Sidneym Crosbym.

Connor McDavid během draftu (druhý zprava)
zdroj: ČTK/AP

Osmnáctiletý forvard, který má ve výčtu úspěchů mimo jiné zlato z mistrovství světa osmnáctek i z dvacítek ze začátku letošního roku, byl na pozici prvního hráče draftu dlouhodobě obrovským favoritem. Dlouho tušil, co ho čeká. A mohl se na to i psychicky připravit. Jenže realita ho i tak trochu zaskočila. "Bylo to ještě lepší, než jsem očekával. Nevěděl jsem, jaké pocity přijdou. Nebyl jsem ani moc nervózní, spíš nedočkavý. A hodně vzrušený, jak jsem čekal, až uslyším své jméno a budu moc absolvovat vše, co poté následuje," řekl McDavid.

Pro Oilers, kteří čekají na Stanley Cup od roku 1990 a přes několik talentovaných posil si už devětkrát za sebou nezahráli v play-off, šlo o jasnou volbu. Tam zádrhel nebyl. "Je to mimořádný talent a také mimořádné dítě. Mluvili jsme o tom, co uděláme, ale nebylo to těžké rozhodování," prohlásil generální manažer klubu Peter Chiarelli, který poté, co ho propustil Boston, nastoupil před dvěma měsíci k Olejářům.

McDavid má být nejlepším mladým hráčem, který prošel draftem od roku 2005, kdy se na výběru talentů objevil právě Crosby. Jasnou řečí za něho hovoří i statistiky. V OHL nastoupil v minulé sezoně za Erie jakožto kapitán do 47 zápasů a zaznamenal 120 bodů (44+76). S Otters postoupil až do finále play-off, když v 19 duelech přidal 49 bodů (21+28), tam ale tým ztroskotal na Oshawě. Celkem si McDavid za tři sezony v OHL připsal 166 startů a 285 bodů díky 97 gólům a 188 asistencím. Při 33 startech v play-off nastřádal 68 bodů za 25 zásahů a 43 nahrávek.

A velké věci sám od sebe očekává rovněž na nejblyštivější hokejové scéně světa. "Má vlastní očekávání od sebe samého převyšují všechna ostatní, co na mě všichni okolo nakládají. Je to ale něco, čeho se nemůžu obávat. Musím mít jen starosti ohledně toho, abych hrál svoji hru a dělal vše, co dělat mám. A pokud tak naplním ta svá očekávání, je zde hodně dobrá šance na to, že tak naplním i očekávání těch ostatních," prohlásil McDavid.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy