Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Martínek z rodinných důvodů opustil České Budějovice

České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovic se budou muset obejít bez obránce Radka Martínka, který posílil Jihočechy při výluce v NHL. Šestatřicetiletý dvojnásobný mistr světa se z rodinných důvodů vrátil do New Yorku. "Přestože jsme jako tým nyní ve složité situaci, samozřejmě jsme Radkovi neváhali vyhovět a jeho rozhodnutí respektujeme," řekl sportovní manažer Českých Budějovic Petr Sailer.

Radek Martínek na tréninku Budějovic
zdroj: ČT24

Za Jihočechy sehrál Martínek čtyři zápasy a připsal si dvě asistence. Nyní ale odcestoval za manželkou a dětmi a v utkání proti Plzni už hrát nebude. "Omlouvám se všem spoluhráčům, trenérům a pak především příznivcům, kteří mě bezvadně přijali. Nyní si však potřebuji vyřídit důležité osobní záležitosti," prohlásil Martínek, který v NHL po skončení kontraktu s Columbusem zůstává bez smlouvy.

"Radek je obrovský profesionál. Jen jeho přítomnost v kabině je pro celý tým obrovským přínosem. Součástí našeho mužstva samozřejmě zůstává a budeme velice rádi, pokud se k nám opět připojí. Na samotné přání Radka Martínka však nyní budeme respektovat jeho soukromí a budeme čekat na zprávu od něj," dodal Sailer.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy