Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Malkin byl zvolen nejužitečnějším hráčem MS

Helsinky - Ruský útočník Jevgenij Malkin byl zvolen nejužitečnějším hráčem mistrovství světa ve Švédsku a Finsku. Nejproduktivnější hráč turnaje je i v All Star týmu, kam se na rozdíl od loňska nedostal nikdo z českých hokejistů. Loni v Bratislavě, kde získali rovněž bronz, byli v nejlepší šestici podle akreditovaných novinářů útočník Jaromír Jágr a obránce Marek Židlický.

Jevgenij Malkin
zdroj: ČTK/AP

Noví šampioni z Ruska mají v All Star týmu vedle Malkina také beka Ilju Nikulina. Z týmu překvapivého finalisty Slovenska byli vybráni gólman Ján Laco s obráncem Zdenem Chárou. Ti byli společně s Malkinem vyhlášeni také nejlepšími hráči na svých postech. Zbylá dvě místa v All Star týmu mezi útočníky zaujali Henrik Zetterberg ze Švédska a Patrick Thoresen z Norska, jejichž mužstva skončila už ve čtvrtfinále.

All Star tým: Ján Laco - Zdeno Chára (oba Slovensko), Ilja Nikulin - Jevgenij Malkin (oba Rusko), Patrick Thoresen (Norsko), Henrik Zetterberg (Švédsko).Nejužitečnější hráč: Jevgenij Malkin (Rusko).Nejlepší hráči podle direktoriátu turnaje: Brankář: Ján Laco (Slovensko), obránce: Zdeno Chára (Slovensko), útočník: Jevgenij Malkin (Rusko).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy