Dohráno MOL Cup

Litvínov v boji o desítku udolal Plzeň 1:0

Litvínov - Domácí Litvínov se po čtyřech předchozích porážkách dostal mimo pozice pro předkolo play off a změnil trenéra, když po odstoupení Reichela převzal mužstvo Kýhos. Nový lodivod Severočechů si hned na první pokus připsal důležitou výhru, když Litvínov doma udolal nebezpečnou Plzeň 1:0 brankou Viktora Hübla ze druhé třetiny. Indiáni nevyužili krátkou dvojnásobnou přesilovku v závěru druhé dvacetiminutovky ani pětiminutovou početní výhodu po Trávníčkově faulu kolenem a ukončili tak sérii sedmi výher v řadě. Gólman Martin Volke, jehož Severočeši získali na výpomoc z prvoligových Litoměřic, udržel poprvé v nejvyšší soutěži čisté konto. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté pražské Sparty prohráli s Třincem 3:5 a na postup do předkola play-off tak stále ztrácí deset bodů. Oceláři vyhráli na ledě Sparty i druhý vzájemný duel v sezoně a upevnili si vedení v tabulce. Sparta začala velmi dobře a už po 74 vteřinách zužitkoval první střelu na branku Bartánus. Oceláři ale dokázali velice rychle kontrovat, když se během 18 vteřin trefili Varaďa a po individuální akci i mladík Orsava. Další branky padly až po polovině utkání, na 3:1 zvyšoval obránce Seman a za minutu přidal další branku veterán Peterek. Bartánus s Luňákem sice ještě dokázali zápas zdramatizovat, ale v závěru Růžička přidal do prázdné branky gólovou pojistku. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Českých Budějovic zdolali třinácté Kladno 2:1, poosmé za sebou doma neztratili ani bod a udrželi se na šestém místě. Zápas rozhodl v 39. minutě Jiří Šimánek a Mountfield si spravil chuť po páteční porážce na ledě poslední Mladé Boleslavi. Vagnerplast vyšel naprázdno počtvrté za sebou, přesto si drží na třináctém místě sedmibodový náskok. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC BENZINA Litvínov - HC Plzeň 1929

Hokejisté Slavie porazili v domácím prostředí Vítkovice 4:3 a ukončili tak sérii pěti porážek proti ostravskému celku. Pražané, bojující o přímý postup do čtvrtfinále play-off, zároveň získali tři body po čtyřech zápasech, ze kterých tři prohráli. Ostravané v první třetině dvakrát vedli, ale Slavia do 22. minuty otočila skóre na 4:2 a vedení už udržela. V sestavě domácích chyběl kapitán Kadlec, zraněný v pátečním derby, premiérového startu v extralize se tak dočkal junior Krejčík. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Kometa Brno dokázala poprvé v sezoně bodovat proti Karlovým Varům, když na jejich ledě zvítězila 4:2. Kometa v souboji dvou týmů, které hájí své postavení v desítce pro play-off, vedla v 35. minutě už 3:0 a důležité body uhájila, Energie tak prohrála čtvrté z posledních pěti utkání. Kometa vyhrála podruhé z posledních tří zápasů, znovu se jí to podařilo venku a začala se zvedat po nevydařeném období, při němž získala ve 12 zápasech jen dva body. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Liberce zvítězili na ledě mistrovských Pardubic 5:3 a uhájili druhé místo v tabulce. Hattrickem na tom měl zásluhu útočník Jaroslav Kudrna, jeho tým ale téměř prohospodařil čtyřgólový náskok. Pardubice doma prohrály pojedenácté v sezoně a na pátém místě tabulky už mají jen jednobodový náskok před šestými Českými Budějovicemi a tříbodový před sedmou Slavií. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Zlína zdolali na svém ledě poslední Mladou Boleslav 2:1 a upevnili si čtvrté místo. Pátým Pardubicím unikli Berani na rozdíl šesti bodů. Hosté sice vedli díky brance Tomáše Divíška v přesilovce pěti proti třem ze závěru úvodní třetiny, ale na konci druhé části vyrovnal Pavel Kubiš a ve 48. minutě rozhodl Michal Důras. Mladá Boleslav tak stále ztrácí na třinácté Kladno sedm bodů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy