Následuje
Branky, body, vteřiny

Litvínov prohrál ve Vítkovicích a o jeho osudu rozhodne poslední kolo

Ostrava - Hokejisté Litvínova prohráli ve Vítkovicích 1:3 a zkomplikovali si postup do předkola play-off. Slavia totiž v domácím prostředí deklasovala Karlovy Vary a Severočechy bodově dotáhla. O posledním postupujícím do vyřazovacích bojů tedy rozhodne vzájemný páteční souboj v rámci 52. kola. Matematika je jednoduchá - oběma týmům stačí vyhrát jakýmkoliv způsobem. Vítkovice si výhrou zajistily přinejhorším osmé místo po dlouhodobé části a předkolo odstartují doma.

Vítkovice - Litvínov
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Bídu venkovních výkonů Vervy neobrátila k lepšímu ani hrozba neúčasti v play-off. Litvínov do poloviny zápasu vůbec nepřipomínal mužstvo, kterému jde o účast v desítce. Patřila mu sice první gólová možnost Piroše, který ve druhé minutě z nadějné pozice mezi kruhy přestřelil Šindelářovu branku, ale pak už utkání režírovaly Vítkovice. Domácí byli lepší ve všech směrech a soupeře přehrávali pohybem, nasazením i agresivitou. Francouz měl namále už v šesté minutě, ale Szturcova dorážka doklouzala centimetry vedle tyčky. Húževka měl vzápětí už přesnou mušku a dělovkou z druhé vlny k levé tyči nedal Francouzovi šanci.

Druhý gól na sebe nedal dlouho čekat. Postarala se o něj řada vítkovických mladíků, která po parádní kolektivní souhře vyšachovala litvínovskou obranu a Kucsera po Kolouchově příhře zpoza brány z voleje zavěsil pod břevno. Burger s Húževkou měli na hokejce i další góly, ale Francouz už se překonat nenechal. Jednostranný směr zápasu vydržel až do poloviny. Domácí mohli jen litovat, že výraznou převahu nepřetavili v další branky.

Nejvíce vidět byla opět Kolouchova formace, ale Kucsera s Němcem ani Roman nebyli v koncovce úspěšní a v této fázi hry Vítkovice postrádaly schopnosti svého nejlepšího kanonýra Huny. Litvínov se probral až ve druhé půlce. Šindelář po dlouhých minutách nudy musel zbystřit a i nevyužité možnosti Majdana s Jánským nalily hostům čerstvou krev do žil.

Ve třetí části už byli Severočeši úplně jiným týmem. Oplývali aktivitou a bruslením a s trochou štěstí mohli zápas ještě otočit. Šindelář vychytal Hüblův blafák, Majdanovi utekl puk z hole před prázdnou brankou, nápor tak zužitkoval až ve 48. minutě Martynek zblízka nenápadným kopnutím bruslí, které však podle videorozhodčího bylo v souladu s pravidly. Špatný úvod zápasu však Litvínov nedohonil, byť sahal po vyrovnání. Pokusil se o něj v power play, ale Hruška zachytil střelu od modré čáry a Strapáč puk poslal do prázdné brány.

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Húževka (Burger), 11. Kucsera (Kolouch, E. Němec), 59. Strapáč (M. Hruška) - 48. Martynek (Hanzl). Rozhodčí: Minář, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4254.

Vítkovice: Šindelář - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Kovář, Štencel - Strapáč, Burger, Húževka - J. Káňa I, Roman, Svačina - Kucsera, Kolouch, E. Němec - Vandas, Szturc, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Posmyk, Gula, Pavlík, Chaloupka - Jánský, Hübl, Ručinský - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Piroš, Lukeš - Trübenekr, Majdan, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Peter Oremus (Vítkovice): "Jsem velmi rád, že se nám podařilo potvrdit to, co jsme chtěli, a sice, že budeme předkolo play-off začínat doma. Ale nejsem už tolik spokojený s pasážemi ve třetí třetině. Tam jsme nehráli hokej a nebyli jsme tak hladoví po kotouči. Tím pádem jsme soupeře dostali do zápasu. Bylo to otevřené až do konce, ale závěr jsme zvládli."

Miloslav Hořava (Litvínov): "Naším problémem dnes bylo nasazení. V první polovině zápasu rozhodně nebylo takové, jaké bychom si v této fázi sezony představovali. Zlepšilo se to až ve třetí třetině. Tam jsme si zkusili, že i s kvalitním soupeřem jako Vítkovice dokážeme odehrát zápas v dobrém tempu. Bohužel to už na vyrovnání nestačilo."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy