Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Litvínov přivábil zpět Petružálka s Janusem, v týmu pokračuje Mikúš

Po třech letech se Jakub Petružálek opět vrací do Litvínova, s nímž v roce 2015 získal mistrovský titul. V severočeském klubu budou opět působit i slovenský brankář Jaroslav Janus a jeho krajan Juraj Mikúš, který v závěru této sezony pomohl Vervě k udržení mezi elitou.

Jakub Petružálek
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Litvínov zároveň oznámil, že novým sportovním manažerem se stane Josef Beránek mladší. Již ve čtvrtek v podvečer klub potvrdil příchod nového hlavního trenéra, kterým se stal Milan Razým.

"Když jsem dostal od Jirky (Šlégra) nabídku vrátit se do extraligy jako hlavní trenér, tak jsem neváhal. Obzvlášť v tak hokejovém městě, jako je Litvínov. Pro mě je to čest i výzva," řekl Razým.

"Každopádně se chceme vyhnout tomu, abychom se zachraňovali. Poslední čtyři sezony tady byly nahoru dolů, takže potenciál tady určitě je," uvedl šestapadesátiletý kouč. Radost mu udělaly návraty Petružálka a Januse. "Znamená to, že se tady hokej dělá dobře. Jinak by se sem nevraceli," podotkl Razým.

Třiatřicetiletý Petružálek se do mateřského klubu vrátil v listopadu 2014 z Ruska a výrazně se zasloužil o historický triumf. Následně opět odešel do zahraničí a poté hrál dva roky za Třinec. Nyní podepsal tříletou smlouvu s opcí.

"Ze začátku jsem neuvažoval nad možností vrátit se zpět. V Třinci jsem dostal nabídku nové smlouvy a byl jsem tam spokojený. Poté, co ale všechno převzal Jirka, tak jsem o tom začal uvažovat a začaly se k tomu nabalovat další věci," uvedl Petružálek.

Radost mu udělal fakt, že se do klubu vracejí hráči ze zlatého olympijského kádru v Naganu Šlégr a Beránek. "Kdo jiný by tady ten hokej měl dělat? Když jsem byl malý, tak jsem se koukal, jak hrají, a doteď k nim mám veliký respekt," řekl Petružálek, jenž věří, že Litvínov by mohl v příštím roce hrát kolem šestého místa.

O pět let mladší Janus chytal na severu Čech v letech 2015 až 2017, poté se vrátil na Slovensko a měl působit ve Slovanu Bratislava. Nakonec však chytal za Liberec. S Litvínovem podepsal roční kontrakt s opcí.

Tříletou smlouvu s Litvínovem uzavřel slovenský reprezentační útočník Mikúš, který do klubu přišel na konci ledna ze Slovanu. Účastník letošního mistrovství světa nasbíral 23 bodů v 27 zápasech.

Litvínov po nevydařené sezoně dělá i změny ve vedení klubu, kde skončil generální manažer Robert Kysela. Část jeho pravomocí by měl převzít nový sportovní manažer Beránek. Bývalý úspěšný útočník a odchovanec klubu po skončení aktivní kariéry působil jako trenér ve Slavii, kde naposledy vedl juniory.

"Vyrostl jsem tady a ke klubu mám blízko. Motivací pro mě bylo i to, že ve vedení sedí Jirka (Šlégr). Klub po největším úspěchu neměl sezony podle představ a já jsem rád, že jsem dostal důvěru, abych pomohl klubu do míst, která mu náleží," uvedl Beránek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články