Litomeřice udolaly Kladno v prodloužení, Vrchlabí získalo první bod po návratu do první ligy

Hokejisté Litoměřic porazili v pátém kole první hokejové ligy loňského účastníka nejvyšší soutěže Kladno 3:2 po prodloužení. Nováček Vrchlabí po karanténě kvůli nákaze nemocí covid-19 v týmu prohrál ve svém úvodním vystoupení v sezoně na ledě pražské Slavie 3:4 po samostatných nájezdech. Neporazitelnost drží i po pátém utkání Poruba, která doma zdolala dalšího nováčka Šumperk 2:0. Tabulku vede o čtyři body před Slavií a Jihlavou, jež podlehla Sokolovu 2:3 v prodloužení.

Litoměřický brankář Adam Beran
zdroj: ČTK autor: Ján Honza

V druhé nejvyšší soutěži je Vrchlabí poprvé od ročníku 2010/11, po němž ze soutěže odstoupilo. Po dvou sezonách v Královéhradecké krajské lize působilo v druhé lize.

Slavia nastoupila potřetí z pěti utkání v sezoně bez třiačtyřicetiletého útočníka Jaroslava Bednáře, který v minulé sezoně pomohl právě Vrchlabí 68 body z 32 zápasů k postupu. Po absenci v úvodním kole s Ústím nad Labem chyběl i ve středu v Šumperku.

Nováček na Slavii nejdříve vedl, potom dvakrát prohrával a prodloužení vynutil ve 44. minutě zkušený obránce Tomáš Linhart, který má na kontě v extralize 888 zápasů a v roce 2005 získal titul s Pardubicemi. Za domácí dvakrát skóroval kanonýr Tomáš Šmerha. V nájezdech se trefili jen Kuťák, Daniel Kružík a Petr Kafka z týmu Pražanů.

Poruba, která dosud ztratila jediný bod, rozhodla na konci první třetiny. V 17. minutě otevřel skóre Marek Špaček a za 29 sekund zvýšil Fin Markus Korkiakoski. Ve 45. minutě upravil na 3:0 v přesilové hře Radek Pořízek a na snížení Daniela Spratka odpověděl Petr Kanko. Šumperk na první výhru stále čeká.

Všechny branky duelu Jihlavy se Sokolovem padly v přesilovkách. V úvodním dějství na trefu domácího Tomáše Harkabuse odpověděl Patrik Prymula. V polovině třetí části otočil stav Michal Gut, ale v 57. minutě poslal zápas do prodloužení Daniel Kolář. Po dvou minutách nastavení rozhodl Tomáš Rohan.

V druhém utkání v ročníku dosáhl na první zisk Frýdek-Místek, jenž rozdrtil doma Ústí nad Labem 6:0. Rozhodl ve druhém dějství, v kterém díky pěti gólům získal šestibrankový náskok. Po třech bodech si připsali David Kofroň (1+2) a Milan Mikulík (0+3).

Kladnu pomohly dva body Tomáše Plekance za gól a asistenci jen k bodu v Litoměřicích. Ty díky brance Patrika Miškáře v přesilovce v čase 64:29 vyhrály 3:2 v prodloužení.

Výsledky 5. kola první hokejové ligy:

Slavia Praha - Vrchlabí 4:3 po nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. a 43. Šmerha, 27. Kružík, rozhodující nájezd Kuťák - 6. Chrtek, 39. Nouza, 44. Linhart. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 4:8, navíc Šteiner 5 min. a do konce utkání - Kajínek 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 851.

Poruba - Šumperk 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 17. M. Špaček, 18. Korkiakoski, 45. Pořízek, 54. Kanko - 53. Spratek. Rozhodčí: Marek, Ondráček - Bartek, Konvička. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 623.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 6:0 (1:0, 5:0, 0:0)
Branky: 16. Klimša, 22. R. Veselý, 31. Martynek, 33. Šedivý, 36. Peterek, 40. Kofroň. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Hanzlík, Dohnal. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 721.

Vsetín - Kadaň 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 18. Březina, 34. Pechanec, 48. Babka, 60. Hryciow - 57. Morong, 60. Sursov. Rozhodčí: J. Doležal, Čáp - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 1000.

Litoměřice - Kladno 3:2 v prodloužení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 20. M. Beran, 43. Š. Kubíček, 65. Miškář - 21. Plekanec, 40. Kubík. Rozhodčí: Petružálek, Bernat - Podrazil, Kokrment. Vyloučení: 10:9, navíc Marcel 5 min. a do konce utkání, Výtisk 10 min. - Mikliš 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 950.