Je nám líto, video expirovalo.

Třinci vypadla ze základní skupiny LM kvůli politické situaci Junosť Minsk

Ve skupině F hokejové Ligy mistrů, v níž nastoupí i český mistr Třinec, dojde ke změně. Kvůli politické situaci, která mimo jiné výrazně komplikuje cestování do Běloruska, vedení soutěže zrušilo divokou kartu týmu Junosť Minsk. Je možné, že Bělorusy v soutěži nahradí jiný tým.

Radost třineckých hráčů
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Po posledních incidentech v Bělorusku je cestování do Minsku a z něj obtížné. Byly zrušeny některé lety, některé až do konce října, a nedá se předvídat, co bude následovat. Pro fungování celoevropské soutěže je nezbytné, aby týmy, fanoušci, rozhodčí, sponzoři, partneři či poskytovatelé služeb mohli bezpečně cestovat," uvedla Rada Ligy mistrů v tiskové zprávě.

"V současné době bohužel není cestování do země a zpět možné. Pro účastníky je tak nemožné plánovat dopředu a my musíme mít jasně dané podmínky pro uskutečnění soutěže a splnění našich povinností vůči všem zúčastněným stranám," doplnili zástupci soutěže.

Minsk 18. ledna přišel i o pořádání nedávného mistrovství světa, které nakonec hostila jen Riga. Ta původně měla mít jen jednu základní skupinu a dvě čtvrtfinále. K dalšímu vyostření situace došlo po události z 23. května, kdy běloruské bezpečnostní složky zadržely opozičního novináře Ramana Prataseviče a jeho partnerku v Minsku po vynuceném přistání letadla Ryanair, které s nimi a dalšími mířilo z Atén do litevského Vilniusu.

Lídři zemí Evropské unie se v reakci na nucené přistání letounu shodli na přijetí cílených sankcí vůči Minsku a zároveň vyzvali unijní letecké přepravce, aby se vyhýbali běloruskému vzdušnému prostoru. Řada zemí včetně Česka poté zakázala běloruským aerolinkám Belavia přistávat na svém území anebo pro ně uzavřely i svůj vzdušný prostor pro přelety.

Hokejisté Junosti měli hrát ve skupině F vedle Třince také se švýcarským celkem Fribourg-Gottéron a švédským Leksandem, který už po losu informoval, že odmítá hrát duel v Minsku. Rada Ligy mistrů zatím nerozhodla, zda volné místo 32. účastníka zaplní náhradník.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy