Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Spartu zastavila porucha letadla a zápas o naději na postup prohrála kontumačně

Bez možnosti poprat se o postup ze skupiny Ligy mistrů končí hokejisté Sparty už ve skupině. V šest hodin odpoledne měli nastoupit ve finském Mikkeli k utkání základní skupiny soutěže proti Jukuritu. Český tým však kvůli poruše letadla zůstal v Česku a zápas nakonec prohrál kontumačně 0:3. 

"Jednalo se o charterový let od společnosti, kterou jsme využili poprvé, a to na doporučení samotné Champions League. Šlo o problém neslučitelný se včasným doletem do Mikkeli. Další vývoj a možnosti právě teď řešíme," uvedl tiskový mluvčí pražského klubu Marek Táborský ještě před tím, než byl zápas kontumován 3:0 ve prospěch finského celku.

Zápas skupiny A měl začít v 18 hodin. Pro Spartu a její postupové ambice mělo jít o zásadní souboj. Tabulku nyní vede suverénní Lulea s plným bodovým ziskem ze čtyř utkání. Jukurit je nyní s devíti body druhý, Sparta třetí a má tři body stejně jako poslední Aalborg. S Jukuritem odehrají sparťané i poslední zápas.

"Utkání musí být zrušeno kvůli skutečnosti, že nebylo možné přeložit zápas a odehrát ho podle pravidel Ligy mistrů během příštích 24 hodin. V souladu se sportovními řády Ligy mistrů je zápas vyhodnocen s výsledkem 3:0 ve prospěch Jukuritu Mikkeli," uvedlo vedení soutěže na webu.

Problémy s leteckou dopravou měli v poslední době vedle hokejistů Sparty například také fotbalisté Slovácka. Když se 24. srpna chystali na cestu k odvetě Konferenční ligy do Stockholmu, měli odletět dopoledne, nakonec však letěli ve stejný den až večer.

Shodou okolností rovněž při cestě na sever Evropy měla o pět měsíců dříve potíže i fotbalová reprezentace. Národní tým měl tehdy 22. března odpoledne odletět do Stockholmu k utkání semifinále play-off kvalifikace mistrovství světa. Kvůli technické závadě na stroji ale museli čeští fotbalisté změnit plány, přenocovali ještě v Praze a odletěli následující den dopoledne.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články