Mountfield podruhé podlehl Norimberku, tentokrát v prodloužení

Mountfield Hradec Králové ve skupině F hokejové Ligy mistrů ani na podruhé neuspěl proti německému celku Norimberk Ice Tigers. Ještě devět minut před koncem svěřenci Tomáše Martince vedli 3:2, jenže poté zaúřadoval Christopher Brown, který rozhodl i prodloužení a zařídil vítězství 4:3.

Bek Mountfieldu Zámorský v souboji se Sabem z Norimberku
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/Sportfoto Zink / ThHa

Mountfield byl blízko tomu, aby ve skupině F vrátil Norimberku týden starou domácí prohru 1:2. Na vedoucí gól Brandona Segala ze 17. minuty odpověděl už po 31 sekundách Tomáš Vincour a obrat záhy dovršil Dominik Graňák.

Krátce před druhou pauzou ale vyrovnal v oslabení Brandon Buck. Ve 48. minutě vrátil v početní výhodě Matěj Chalupa hostům vedení, ale rovněž v přesilovce vyrovnal Christopher Brown a sám také po 29 sekundách prodloužení rozhodl.

Hokejová Liga mistrů - skupina F:

Norimberk Ice Tigers - Mountfield Hradec Králové 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0) Branky a nahrávky: 17. Segal (Weiss), 39. Buck, 51. Brown, 61. Brown (Buck, Aronson) - 17. Vincour (Rosandič, Cingel), 18. Graňák (Bezúch, Vopelka), 48. Chalupa (Cingel, Vincour). Rozhodčí: Haszonits (Maď.), Rohatsch - Laguzov, Hofer (všichni Něm.). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4081.

Sestava Hradce Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Havránek - Paulovič, Koukal, Rákos - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Berger, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Kukumberg, Bezúch - Chalupa. Trenéři: T. Martinec, Krátoškaa P. Svoboda.

Rouen Dragons - Kärpät Oulu 2:4.