Kometa trestala v přesilovkách berlínské fauly. Eisbären porazila 4:3

Hokejisté brněnské Komety se oklepali ze špatného úvodu zápasu, kdy prohrávali 0:2, a zvítězili doma ve čtvrtém utkání skupiny D hokejové Ligy mistrů 4:3 nad Eisbärenem Berlín. Na vedoucí švýcarský Zug nyní ze druhého místa ztrácí český mistr pouze bod.

Kometa Brno - Eisbären Berlín
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Brňané vstřelili v utkání čtyři branky, z toho tři v přesilovkách. V početní převaze se prosadili dva členové první formace Petr Holík a Peter Mueller. Rozhodující gól vstřelil v přesilovce i Alexandre Mallet.

"Byl to hodně bojovný zápas a dost si zahrály speciální formace. Jak obranné, tak útočné. Vyloučených bylo moc, hra byla rozkouskovaná a ztrácela plynulost," hodnotil duel domácí trenér Kamil Pokorný.

Svěřenci Libora Zábranského měli nepovedený úvod utkání. Nejdřív nachytal v sedmé minutě brankáře Marka Langhamera střelou mezi betony Sean Backman. K němu se za tři minuty přidal James Sheppard.

Kometa reagovala trefami Holíka a v 16. minutě Martina Dočekala, jenž se trefil po povedeném sólu. Na gól Muellera odpověděl Jamison MacQueen, ale poslední slovo měl Mallet. "Nebylo příjemné tak rychle prohrávat. Ukázala se ale síla našeho týmu, že nás tento stav nepoložil," uvedl střelec prvního gólu Brňanů Petr Holík.

V závěru zápasu dostal Eisbären jednu ze svých devíti přesilovek v utkání. Ovšem Kometu v závěru podržel Langhamer.

"Musím pochválit soupeřova gólmana. V posledních minutách předvedl několik výborných zákroků. Rozhodla bohužel vyloučení, udělali jsme hodně hloupých faulů," dodal hostující kouč Clément Jodoin, jehož tým zatím ze čtyř duelů nevytěžil ani bod.

Hokejová Liga mistrů - skupina D:

HC Kometa Brno - Eisbären Berlín 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. P. Holík (Štencel, Mueller), 16. Dočekal (Bartejs), 32. Mueller (P. Holík, Nahodil), 43. Mallet (Dočekal, L. Čermák) - 7. Backman (Cundari), 10. Sheppard (Kettemer, Richmond), 37. MacQueen (Sheppard, Backman). Rozhodčí: Baluška (SR), Kika - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 9:8. Využití: 3:2. Diváci: 4056.

Sestava Brna: Langhamer - O. Němec, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Kašpar, J. Hruška, Plášek - Mallet L. Čermák, Dočekal - Horký, Nahodil, R. Zohorna. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Oslizlo.