Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Liga mistrů začne až v říjnu, hrát se bude pouze play-off

Nový ročník hokejové Ligy mistrů začne až 6. října, o měsíc později proti původnímu plánu. Systém se změnil, bude se hrát rovnou vyřazovacím způsobem. Výkonný výbor soutěže se k tomuto kroku rozhodl vzhledem k přetrvávající nejistotě, která kvůli pandemii koronaviru provází profesionální sportovní soutěže v celé Evropě.

Radost hokejistů Frölundy
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Hokejová Liga mistrů je celoevropská soutěž, které se účastní týmy ze třinácti zemí. To znamená, že jsme závislí na rozhodnutích a předpisech, které nastaví třináct různých vlád," uvedl prezident soutěže Peter Zahner.

"Týmy, které se naší soutěže zúčastní, musejí mít možnost cestovat. A naším cílem také je, aby se hrálo výhradně s diváky v halách. Právě z toho důvodu - a s ohledem na vysoký stupeň nejistoty napříč celým kontinentem - jsme se rozhodli být proaktivní a neriskovat, že by pak bylo třeba něco urgentně měnit v době, kdy by se blížil původní start," vysvětlil Zahner.

Ujistil také, že za poslední týdny zvážilo vedení soutěže řadu různých scénářů. "Došli jsme k závěru, že vyřazovací systém je nejpřímější a nejférovější varianta řešení, kterou můžeme nabídnout. Chápeme, že tato změna může být pro někoho neočekávaná, ale tohle zvláštní období vyžaduje mimořádná opatření. Chceme, aby plánování bylo pro kluby co nejjednodušší, každý z nás teď čelí nevídaným výzvám," prohlásil Zahner.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů 2020/21:

Frölunda Indians, Lulea HhF, Färjestad BK, Rögle BK, Skelleftea AIK (všechny Švédsko), Curych Lions, EV Zug, HC Davos, Sevette Ženeva, EHC Biel (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Adler Mannheim, Straubing Tigers, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), RB Salcburk, HC Bolzano, Vídeň Capitals (všechny EBEL), Junosť Minsk, Něman Grodno (Bělorusko), Aalborg Pirates (Dánsko), Cardiff Devils (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger Oilers (Norsko), GSK Tychy (Polsko), SönderjyskE Ishockey (vítěz Kontinentálního poháru).

Všech 32 týmů, které si během pandemií zkrácené sezony zajistily účast na evropské scéně, bude při losování 20. května rozděleno do dvojic a utkají se stejně jako v minulosti v play-off ve dvou utkáních doma a venku. O postupujícím v sérii rozhodne součet ve skóre.

Stejně se bude postupovat až do semifinále. Finálový duel se znovu odehraje pouze na jeden zápas 9. února.

Z extraligy si postup zajistily vítěz základní části Liberec, druhý Třinec a při nedohrání vyřazovacích bojů o titul i třetí Sparta.

V poslední sezoně si proklestil cestu až do finále Hradec Králové, ale radoval se jeho soupeř Frölunda. Švédský celek krátké historii Ligy mistrů dominuje, vyhrál čtyři z šesti ročníků.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy