Následuje
Brněnská laťka 2020

Liberec překvapil v Třinci a zvítězil po nájezdech

Třinec - O vítězství Bílých tygrů 3:2 na ledě Ocelářů rozhodl Martin Bartek. Domácí měli na dosah výhru v řádném čase, ale na gól exlibereckého Tomáše Plíhala necelé tři minuty před koncem odpověděl Martin Bakoš.

Utkání Třinec - Liberec
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Liberec favoritovi zápas maximálně znepříjemnil ostražitou defenzívou ve středním pásmu. Domácí měli značnou potíž jej přejít souvislou kombinací, a tlak proto na soupeře vytvářeli spíše nastřelováním kotoučů. Hosté spoléhali na brejky a už v šesté minutě se mohli dostat do vedení, ale Jelínek v přečíslení s Vampolou pálil vedle.

Třinec byl aktivní a snažil se tvořit hru. První třetinu vyhrál na střely 19:3, ale opravdové šance si vypracoval až v úplném závěru. Lašák však zlikvidoval Irglovu ránu i dvě nebezpečné Plíhalovy dorážky.

Výrazná střelecká převaha domácím narůstala i ve druhé části. Za výborně bránícím týmem si Lašák musel ohlídat hlavně závary a v nich byl bezchybný. Vzhledem k tomu, že Třinec ve středním pásmu tak kompaktní nebyl, přibývalo i rychlých protiútoků Liberce. Bulík byl ve 25. minutě blízko prvního gólu, ale Hrubec odolal. Jednu z mála hostujících chyb mohl ve 28. minutě potrestat zase Dravecký, ale Lašáka ze sóla nepřekonal.

Severočechům se nakonec sázka na brejky vyplatila: Hrubec neudržel Bartkovu střelu a Bulík v 33. minutě poskakující puk v brankovišti dotlačil do sítě. Třinec ale přišel s odpovědí ještě před koncem druhé části, Irgl využil hostujícího zaváhání na modré čáře a ze sólového nájezdu puk bekhendem Lašákovi prohodil mezi betony.

Vedení pak na stranu Ocelářů strhnul Plíhal, který se snad ze své páté dorážky v zápase konečně prosadil. Ale tíha tím z domácích nespadla. Nejtěsnější náskok naopak musel chránit Hrubec. Při Filippiho ráně v přesilovce mu pomohla i horní tyč, poté betonem bravurně vychytal osamělého Bartka. Když však spáchal Galvas hrubku v rozehrávce za vlastní brankou, byl i Hrubec krátký a Bakoš srovnal.

Přesto měl ještě 25 sekund před koncem normální doby obrovskou šanci na rozhodnutí Roth, ale puk do prázdné brány nedoklepl jen díky Voráčkově zahákování. V nájezdech zazářil Lašák, který uspěl v souboji s Polanským i Irgla, zatímco Bartek a Radivojevič byli přesní.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Irgl (Roth), 46. Plíhal (Roth) - 33. Bulík (Šimek, Bartek), 58. Bakoš (Radivojevič), rozhodující nájezd Bartek. Rozhodčí: R. Čech, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 5 061.

Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský - Kreps, Plíhal, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Rákos, Jašek, Orsava - Chmielewski, Kindl, Ciencala. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Liberec: Lašák - Šimek, Výtisk, Vitásek, Kolman, Ulrych, Voráček - Bakoš, P. Jelínek, Radivojevič - Bartek, Vampola, Bulík - Bulíř, Filippi, Valský - A. Dlouhý, Urban, Kica. Trenéři: Čada, M. Černý a Láska.

Václava Varaďa (Třinec): "Byli jsme dneska lepším týmem. Shořeli jsme na neproměňování příležitostí, kterých bylo spousta. Ve druhé třetině jsme měli takovou pauzu, kdy jsme nehráli dobře. A i když Liberec tam vystřelil jen párkrát, měl nebezpečnější příležitosti. I když jsme to pak přece jenom přestáli a otočili, nechali jsme si hloupě vyrovnat. V nájezdech je to loterie a štěstí jsme v nich neměli."

Milan Černý (Liberec): "Chtěli jsme výkon postavit na poctivé defenzívě. Dostávali jsme se v první třetině do oslabení, které nám to dělaly těžší, ale v průběhu zápasu jsme se i z defenzívy stávali stále více nebezpečným týmem a protiútoky jsme Třinci brali klid. Výsledek bychom neudělali bez vynikajícího Lašáka a bojovnosti všech kluků, kteří to uhráli na hraně svých možností a obětavosti. To je návod, jak hrát s každým těžkým soupeřem."

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy