Následuje
Cyklotoulky

Lauko se připravuje s dvacítkou a sní o místě v prvním týmu Bostonu

Má patřit k tahounům hokejového týmu, který chce na přelomu roku v Ostravě a Třinci uspět na juniorském mistrovství světa. Devatenáctiletý Jakub Lauko s týmem Rouyn-Noranda Huskies na konci května získal Memorial Cup, trofej pro nejlepší mužstvo kanadských juniorských soutěží. V nadcházející sezoně by ale už Lauko, jehož loni draftoval ve třetím kole Boston, chtěl hrát mezi muži.

Jakub Lauko
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Rich Lam

"Nad další sezonou přemýšlím každý den a není to příjemné. V minulém roce jsem byl v podobné situaci. Mohl jsem se po kempu vrátit do Česka, nebo jsem mohl zůstat v Americe. To bylo ještě těžké. Letos je to stejné jen s tím, že budu tam," řekl Lauko po tréninku juniorské reprezentace v Berouně, kde se připravuje na turnaj čtyř zemí v Rusku.

Odchovanec Chomutova má jasno v tom, že chce hrát seniorský hokej. Zároveň si ale uvědomuje, že jej Boston klidně může opět poslat do juniorky. "Tam se nechci vracet. Může se ale stát, že odehraji kemp sebelépe a řeknou, že nemají místo, a pošlou mě do juniorky. Nechci myslet na to, že by to tak dopadlo, ale stát se to může," podotkl Lauko, který s ohledem na svůj věk už může působit i na farmě.

O jeho další budoucnosti rozhodnou i výkony v kempu Bruins před sezonou. "Letos to bude těžší. Minulý rok byla polovina týmu v Číně, takže byl větší prostor na ledě a mohl jsem hrát i přípravné zápasy," řekl Lauko, který už má jeden kemp v Bostonu za sebou. Na konci června však se zástupci týmu v zámoří řešil hlavně svůj zdravotní stav, po dlouhé sezoně ještě doléčoval zranění.

Hokejová dvacítka se chystá na turnaj do Ruska

Momentálně se Lauko chystá na akci reprezentační dvacítky, na turnaji v Permu by měl patřit mezi klíčové hráče. "Už se těším. Na začátku léta jsem nemohl jet do Finska, tak jsem rád, že jsem tady teď s klukama. Je to dobrá příprava na začátek sezony, na kemp v Bostonu," řekl útočník, který startoval již na dvou světových šampionátech hráčů do 20 let.

Blížící se juniorské MS bude i pro něj mimořádné, neboť se odehraje v České republice. "V hlavě to mám asi od konce minulého mistrovství. Na tento turnaj myslím docela dlouho. Doufám, že to bude dobré rozloučení s mládežnickou kariérou v reprezentaci," uvedl Lauko. "Snad mi pomohou i zkušenosti z předešlých šampionátů. Asi už se nerozklepu, že jsem na mistrovství světa a kouká na to celý svět. Určitě se budu snažit zkušenosti zúročit," doplnil.

Pokud by si ale v kempu vybojoval pozici v hlavním týmu Bostonu, mohl by o start na šampionátu přijít. "Kdybych nemohl jet na mistrovství, tak ať je to z takového důvodu, že mě Boston nepustí a jsem v prvním týmu. NHL je ale teď sen," dodal Lauko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy