Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v nohejbalu dvojic

Lašák nedostal v Liberci novou smlouvu, klub chce stavět na Willovi

Liberec - Brankář Ján Lašák už nebude oblékat dres Liberce. Bílí Tygři chtějí dát prostor talentovanému Romanu Willovi, jenž v uplynulém ročníku tvořil s Lašákem vyrovnanou dvojici, proto zkušenému slovenskému gólmanovi nenabídli novou smlouvu.

Ján Lašák z Bílých Tygrů Liberec
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Osmatřicetiletý Lašák přišel pod Ještěd během sezony 2013/14 a stal se jednou z klíčových opor mužstva, které loni vystoupalo až na extraligový vrchol. Na zisk prvního titulu ve své historii letos Liberečtí navázali účastí ve finále, v jehož posledním utkání si Lašák poranil koleno. S koncem dubna mu vypršel kontrakt, dalšího už se nedočkal.

Trenér Bílých Tygrů Filip Pešán připustil, že šlo o nelehké rozhodnutí. "Jánko je bezesporu brankář vysoké kvality, což během kariéry nesčetněkrát potvrdil jak na mezinárodní, tak na klubové scéně. V Liberci je významně podepsán pod nejvýraznějšími úspěchy klubu, samozřejmě především pod ziskem mistrovského titulu," připomněl Pešán.

Je nám líto, video expirovalo.
Lašák: Teprve uvidím, jestli mi zdraví umožní pokračovat

"Přesto jsme se rozhodli, vzhledem k naší strategii v doplňování kádru, další kontrakt hráči nenabídnout. V nové sezoně chceme výrazně stavět na Romanu Willovi, kterého ve dvojici doplníme dalším mladým brankářem. Bohužel v hektických dnech bezprostředně po skončení sezony nebylo možné se s Jánem rozloučit důstojněji, už teď je jisté, že tak chceme učinit v některém z prvních zápasů nového extraligového ročníku," dodal Pešán.

Sám Lašák po skončení finále nevěděl, co bude dál, ale tušil, že možná za Liberec chytal naposledy. Připustil, že variantou je i konec kariéry. Ze všeho nejdříve se však potřebuje dát zdravotně do pořádku. Tento týden ho čeká vyšetření, jež by mělo potvrdit, nebo vyvrátit podezření na přetržený kolenní vaz.

"Možná mě čeká důležitá operace. Potřebuji teď načerpat nové síly, abych získal chuť. Neřeším tedy ani žádné další konkrétní angažmá," uvedl držitel kompletní medailové sbírky ze světových šampionátů, jenž chytal extraligu také v Pardubicích a okusil během kariéry NHL i KHL.

Přiznal ale, že má rozmyšlené, kdy by ideálně rád s hokejem končil. "Bylo by to pěkné ve Zvolenu, kde jsem začínal," prohlásil zvolenský rodák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy