Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Las Vegas má manažera, klub v NHL povede McPhee

Las Vegas - Prvním manažerem Las Vegas se v NHL stane George McPhee. Pro klub začne pracovat okamžitě, na led ovšem hokejisté nevadského mužstva vyjedou poprvé až v sezoně 2017/18. McPhee má zkušenosti z Washingtonu, kde působil mezi lety 1997 až 2014.

George McPhee (vlevo) s majitelem klubu Billem Foleym
zdroj: ČTK/AP autor: John Locher

Ve Washingtonu dosáhl McPhee hned v roce 1998 s týmem na finále Stanleyova poháru, ale Capitals v něm prohráli s Detroitem 0:4 na zápasy. Během jeho působení klub z hlavního města USA sedmkrát vyhrál Jihovýchodní divizi, osmkrát dosáhl minimálně na 40 výher za sezonu a v sezoně 2009/10 získal Prezidentovu trofej pro nejlepší tým NHL a se 121 body tehdy Capitals vytvořili klubový rekord.

Před příchodem do Washingtonu byl McPhee v letech 1992 až 1997 viceprezidentem a ředitelem hokejových operací ve Vancouveru. Canucks v roce 1994 postoupili do finále Stanleyova poháru, kde v sedmizápasové bitvě prohráli s New York Rangers.

Rozšíření NHL o Las Vegas schválila v červnu rada guvernérů a soutěž se rozšíří poprvé od roku 2000, kdy do ní vstoupily Minnesota a Columbus. Logo klubu a celý název se klub chystá zveřejnit v říjnu. McPhee může začít dělat první transakce až v červnu 2017 a klub si bude vybírat posily z ostatních klubů i v rozšiřovacím draftu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy