Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Langhamer: Bilance z víkendu mě může těšit. Ale po prohře je i dobrý výkon k ničemu

Kometa Brno ve čtvrtém kole extraligy poprvé klopýtla a podlehla Mladé Boleslavi 0:2. K bodovému zisku úřadujícím mistrům nepomohl ani výborný výkon brankáře Marka Langhamera, který se představil hned v úvodu sezony ve velmi dobré formě. V posledních dvou zápasech v Olomouci a proti Boleslavi inkasoval vždy jen jeden gól.

Marek Langhamer
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Bilance posledních dvou zápasů mě může těšit. Cítím se v herní pohodě, ale k ničemu mi to není, když prohrajeme. Musíme se zamyslet, otočit stránku a jít dále. Příští sobotu a neděli nás čekají další zápasy," řekl Langhamer.

Kometa měla dnes hlavně při přesilovkách výraznou převahu i střelecké příležitosti. "Bylo těžké dívat se, jak nemůžeme proměnit šance. Kluci se ale snažili. Týden mezi zápasy byl dlouhý. Možná nás dohnal sobotní zápas v Olomouci, který šel do nájezdů," poznamenal Langhamer.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Brno - Mladá Boleslav

Podle něj se na výkonu úřadujícího mistra podílely i absence. V sestavě totiž chyběl zraněný Ondřej Němec a nemocný Peter Mueller. "Chemie se trochu rozházela," řekl.

Langhamer si připsal 35 zákroků a nejvíce cenil situace hned v úvodu zápasu, kdy stačil při přesilovce soupeře pět na tři chráničem nohy v poslední chvíli vykopnout střelu Lukáše Žejdla.

"Tlačili jsme se do útočení, ale nebylo to ono. Pomohly nám až v poslední třetině tři přesilovky za sebou. Bohužel jsme gól nedali a naopak byl úspěšnější soupeř," uvedl Langhamer, kterému proklouzla v 54. minutě střela Dominika Pacovského.

"Puk jsem v té chvíli moc neviděl. Trefil mě pod ruku a spadl do branky," popsal inkasovaný gól. Druhý dostala Kometa při hře bez brankáře.

V závěrečném tlaku se už Kometě vyrovnat nepodařilo. "Tahali jsme a kratší konec. Prali jsme se s tím celý zápas. V závěru už bylo vidět, že toho kluci mají dost. Nyní si odpočineme a věřím, že příští týden to bude lepší," dodal Langhamer.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy