Následuje
Branky, body, vteřiny

Kysela skončil na litvínovské střídačce, jeho roli prozatím přebírá Šlégr

Robert Kysela skončil jako generální manažer hokejistů Litvínova. Jeho práci bude v nejbližší době zastávat Jiří Šlégr. Severočeši chystají reorganizaci.

Robert Kysela
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Devětačtyřicetiletý Kysela nabídl rezignaci na pravidelném zasedání představenstva klubu. A to i přesto, že Verva se po nepovedené sezoně a dlouho špatně vyhlížejícím průběhu baráže nakonec zachránila mezi elitou, kde působí nepřetržitě od roku 1959.

Klubové představenstvo rezignaci bývalého útočníka a mistra světa z roku 1996 přijalo a ještě k dnešku ho z funkce odvolalo. Z toho důvodu klub plánuje reorganizaci a do jejího ukončení bude klub řídit Šlégr.

Kysela manažersky působil v Litvínově od roku 2012. Pod jeho vedením získala Verva před třemi lety svůj první titul. Šlégr je rovněž delší dobu členem klubového vedení, ale i trenérského týmu. V předchozích sezonách byl asistentem, jako šéf převzal mužstvo na začátku roku po odvolání Radima Rulíka.

Ani tato změna ale nepřinesla ovoce a Litvínov zakončil základní část na dně tabulky se sedmibodovým mankem na předposlední Jihlavu. Verva šla podle očekávání následně do baráže, do níž sice vstoupila dvěma výhrami, pak ale získala z bloku dalších pěti utkání jen dva body. Přesto nakonec Litvínovští slavili setrvání v nejvyšším patře.

"Mužstvo mělo na víc, než v sezoně ukázalo. Bohužel nás provázela zranění a udělalo se plno přehmatů. Jako při titulu se udělala spousta dobrých věcí, které vyšly, tak letos se udělala spousta věcí, které nevyšly. A ty padají především na moji hlavu," uvedl v tomto týdnu Kysela v rozhovoru pro server iDNES.cz.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy