Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kýhos ostrouhal. Slovan povede v KHL Říha starší

Bratislava - Všechno je jinak. Hokejisty bratislavského Slovanu nakonec místo Vladimíra Kýhose povede Miloš Říha starší. Kýhos přitom ještě ve středu uvedl, že s klubem podepsal roční smlouvu. Slovan zároveň definitivně potvrdil svou účast v nadcházející sezoně KHL. "Bylo více kandidátů, hlavním trenérem je po dnešní dohodě Miloš Říha. Jde o smlouvu na jednu sezonu," řekl generální manažer Slovanu Maroš Krajči.

Miloš Říha
zdroj: ČTK autor: jO

Z konečného rozhodnutí byl Kýhos hodně rozladěný. "Kdyby na rovinu řekli, že mají víc kandidátů, vzal bych to. Ale takhle... Co na to říct? Je to lidské zklamání. Měsíc a půl jsme se Slovanem jednali, bavili se, jak to budeme dělat. Ale posledních čtrnáct dnů mi už to přišlo divný. Bylo mi z jejich strany řečeno, že se pořád jedná o penězích na KHL. Ve finále to dopadlo takhle," uvedl Kýhos v rozhovoru pro server isport.cz.

"Samozřejmě, že jsem z informací ze zákulisí věděl, že se do toho motá Říha. Pomalu přestávám věřit všemu, dneska už neplatí nic. Zvláštní doba. Zajímalo by mě, proč tedy se mnou vstupovali do jednání. Na všem jsme se dlouho domlouvali, písemně se to bralo jako hotová věc. A najednou je všechno jinak," divil se Kýhos.

Asistenty Říhy, jenž byl nedávno jedním z hlavních adeptů na uvolněný post trenéra reprezentace po rezignaci Vladimíra Růžičky, "belasí" prozatím nepotvrdili. "Ještě to musíme dotáhnout, ale na 99 procent by tým měl být tvořený ještě panem Országhem a panem Stantienem," řekl Krajči.

Šestapadesátiletý Říha naposledy působil v extraligových Pardubicích, kde v průběhu uplynulého ročníku nahradil Zdeňka Veneru a tým vedl společně se svým synem Milošem.

S KHL má Říha bohaté zkušenosti. V samostatné ruské nejvyšší soutěži vedl Voskresensk a Spartak Moskva, s nímž pak pokračoval i v KHL. Poté trénoval Atlant Mytišči, Petrohrad a Omsk.

Zdroj
ČTK, deník Sport

Hlavní zprávy