Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Kubalík se zapsal do historie švýcarské ligy. Jako první Čech ovládl bodování

Ve Švýcarsku je jako doma, formu a pohodu potvrdil i sezonní bilancí. Dominik Kubalík z Ambri-Piotty ovládl jako první český hráč bodování základní části švýcarské ligy. Třiadvacetiletý odchovanec Plzně nasbíral v letošním ročníku NLA 57 bodů za 25 gólů a 32 asistencí v 50 zápasech. Mezi kanonýry skončil třetí, v pořadí nahrávačů byl na děleném druhém místě.

Dominik Kubalík v reprezentačním dresu
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Kubalík předčil o čtyři body druhého Američana Marka Arcobella z Bernu, který v 49 duelech zaznamenal 53 bodů za 21 gólů a 32 přihrávek. Třetí skončil Grégory Hofmann z Lugana, který nasbíral 51 bodů a s 30 brankami se stal nejlepším střelcem.

Druhý skončil mezi kanonýry Fin Toni Rajala s 27 góly. Nejlepším nahrávačem se stal s 36 asistencemi Kanaďan Chris DiDomenico z Langnau, Kubalík skončil na druhé pozici spolu s Arcobellem.

Do NLA přišel Kubalík v polovině listopadu 2017 z Plzně. S Ambri-Piottou podepsal smlouvu už před sezonou 2017/18, ale v jejím úvodu ještě hostoval v mateřském klubu. Dvojnásobný nejlepší střelec extraligy z let 2016 a 2017 v minulém ročníku zaznamenal v 25 duelech 27 bodů za deset branek a 17 asistencí. V deseti utkáních boje o udržení přidal gól a šest přihrávek.

Do první stovky se v této sezoně vešel i Roman Červenka z Curychu, který byl od konce listopadu do půlky února mimo hru kvůli plicní embolii. S 21 body z 22 utkání se zařadil na 73. místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy