Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MFK Chrudim - FK Pardubice

Kubalík: Nedokážu si představit, že by se NHL hrála bez diváků

Dominik Kubalík nečekal, že jeho premiérová sezona v NHL bude natolik úspěšná. Před přerušením ročníku kvůli pandemii koronaviru nastřílel český útočník v dresu Chicaga v nejslavnější hokejové lize světa 30 branek. Kubalík doufá, že po obnovení soutěže na své výkony naváže. Nedovede si ale představit, že by se NHL hrála bez diváků.

Útočník Chicaga Dominik Kubalík
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Mike Wulf

"Abych řekl pravdu, nedovedu si momentálně představit, že by se to dohrávalo bez fanoušků. Doufejme, že se situace zlepší, což je jasné, ale jestli to bude s fanoušky, nebo bez, si netroufám říct," řekl Kubalík.

Tento týden prodloužila NHL povinnou karanténu hokejistů, trenérů a zaměstnanců klubů do konce dubna. Vedení soutěže zvažuje možnost dohrát ročník v létě na neutrálních místech bez diváků.

Kubalíkovi se před pozastavením ligy dařilo nad očekávání. V 68 zápasech posbíral 46 bodů (30+16) a s náskokem deseti branek je nejlepším kanonýrem mezi nováčky. Po sezoně mu vyprší smlouva, představu o budoucnosti má ale jasnou.

"Hrozně rád bych v Chicagu zůstal. Teď je situace taková, že se čeká. Všichni čekají na to, co se bude dít, jak to nakonec dopadne a kdy a jestli se bude hrát. Moje smlouva šla trošičku stranou, ale jak bude možnost to vyřešit, tak věřím, že to vyřešíme a domluvíme se. Hrozně rád bych zůstal v Chicagu. Věřím, že to tak i dopadne," prohlásil někdejší hráč Plzně a švýcarského celku Ambri-Piotta.

Po zastavení NHL se rozhodl k návratu do rodné Plzně, kde mu s udržením fyzičky pomáhá starší bratr Tomáš. "S bráchou bydlíme kousek vedle sebe, takže zatím chodíme hodně na kolo. Na terase děláme menší kruháček nebo hodně chodíme na tenis ke známému na kurt. To jsou tři věci, které děláme. Snažíme se nějakým způsobem udržovat," konstatoval dvojnásobný nejlepší střelec extraligy.

Volný čas vyplňuje všelijak. "Jsem rád, že člověk může vypadnout k rodičům na barák, takže tam trávíme docela dost času. Moc nečtu, takže knížky žádné. Hodně samozřejmě televize, filmy, seriály. To je taková klasika u všech. Člověk se snaží jakkoli zabít čas. Taky jsme hráli PlayStation," popsal Kubalík, kterého v roce 2013 draftovalo Los Angeles.

Právě čas strávený s rodinou je pro něj v současné situaci největším plusem. "Hodně pozitivní je to, že člověk může být s rodinou, protože jak jsme s přítelkyní přes sezonu pryč, tak se s ní moc nevidíme. Teď je toho času spousta," řekl Kubalík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy