Paralympijský magazín

Krejčí pomohl dvěma góly k výhře Bostonu

New York - Český hokejový útočník David Krejčí pomohl v utkání NHL dvěma góly k vítězství Bostonu 6:3 na ledě New York Islanders. Nejproduktivnější hráč loňského play-off, v němž Bruins dosáhli na Stanley Cup, byl vyhlášen třetím nejlepším hráčem zápasu.

Pětadvacetiletý Krejčí svým 22. gólem v sezoně skóre zápasu na konci první třetiny otevřel a 23. brankou tři minuty před koncem ho uzavřel. Boston zlomil vyrovnané skóre utkání ve třetí části, kterou vyhrál 4:1.

Philadelphia podlehla doma 3:4 po samostatných nájezdech Ottawě v divokém utkání, v němž po první třetině prohrávala 0:3, ale ve druhé části třemi góly srovnala. Pak už branka nepadla, navzdory snaze Jaromíra Jágra, jenž byl s osmi střeleckými pokusy nejpilnějším hráčem zápasu. Přesto svůj půst neukončil a na gól čeká už 12 zápasů.

V samostatných nájezdech se prosadil mimo jiné útočník Ottawy Milan Michálek, bod navíc zajistil Senators jeho spoluhráč Jason Spezza.

Výsledky NHL

NY Islanders - Boston 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Branky: 25. a 45. Parenteau, 19. Okposo - 19. a 57. Krejčí, 25. Kelly, 44. Marchand, 51. Seguin, 57. Chára. Střely na branku: 22:27. Diváci: 16 250.

Philadelphia - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (0:3, 3:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 22. Simmonds, 35. Couturier, 38. Coburn -7. arozhodující sam. nájezd Spezza, 12. Alfredsson, 15. Neil. Střely na branku: 39:30. Diváci: 19 822.