Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Kratěna: Byl to zápas brankáře Svobody, držel nás celou dobu

Hokejisté Plzně se po dvou výhrách v Olomouci přiblížili postupu do semifinále extraligy. Cestu k prvnímu mečbolu ale neměli v žádném případě snadnou. V první třetině se herně trápili a dali důraznému soupeři možnost získat převahu a tlak. Nedovolili ho ale Hanákům využít a po vítězství 2:0 je dělí od postupu jediná výhra.

Ondřej Kratěna v utkání s Olomoucí
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Museli jsme oproti první třetině, která byla z naší strany velmi špatná, úplně změnit hru. Začali jsme hrát aktivněji, házeli si puky za obranu a z toho plynuly šance," řekl Ondřej Kratěna.

Čtyřicetiletý útočník Plzně připravil šanci střelci prvního gólu Stachovi a byl to on, kdo společně se zkušeným Milanem Gulašem burcovali spoluhráče k větší aktivitě. Vlastní podíl na změně projevu vedoucím k výhře ale nepřeceňoval.

"V první řadě bych vyzvedl brankáře Svobodu. Byl to jeho zápas. Po celou dobu nás vynikajícím výkonem držel. Potvrdil to i v závěru, kdy jsme byli pod velkým tlakem a vychytal několik gólových šancí. Podává výborné výkony celou sezonu, tahle nula je pro něj odměnou," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy 4. čtvrtfinále Olomouc - Plzeň

Kratěna v Plzni hraje už sedmou sezonu, na začátku kariéry ale působil také v dresu Olomouce, kde se potkával na ledě se současným trenérem Kohoutů Janem Tomajkem.

"Na povídání nebyl čas. Je play-off, každý se soustředí sám na sebe. Už je to nějaký čas, co jsem tu působil, takže žádné emoce jsem nepociťoval," řekl Kratěna, který na Hané hrál v letech 1994-1996.

Těsné vítězství pomohl ve vypjatém závěru udržet i Gulaš, jenž se podílel na druhém gólu. "Byli jsme hodně pod tlakem a trochu ustrašení," přiznal plzeňský útočník.

Z tlaku se jeho tým dostal po zbytečné chybě soupeře, který ve snaze vyrovnat měl při power play na ledě sedm hráčů. "Dostali jsme proto přesilovku, která nám pomohla výhru udržet a přidat ještě další gól," uvedl Gulaš.

Po dvou výhrách v Olomouci byl spokojený. "Série je velice těžká. Není to jednoduchý hokej, naopak zápasy jsou hodně náročné fyzicky i psychicky. Zápas považuji za klíčový v celé sérii. Jsem rád, že jsme ho zvládli. Musíme se koukat jen na sebe," řekl Gulaš.

V dalším pokračování by si přál zlepšit hru v útočném pásmu. "Někdy je to ještě pořád nahoru, dolů. Potřebovali bychom udržet puk déle před brankou soupeře. Je určitě co zlepšovat," dodal Gulaš.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy