Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Král po vystřídání: Debut jsem si představoval jinak

Zlín - Tomáš Král dostal ve sparťanské brance poprvé příležitost, svůj debut si však pravděpodobně představoval jinak. Po rychlém obratu Zlína ze 4:1 na 4:5 šel Král v průběhu druhé třetiny ven z branky a po skončení utkání nezakrýval určité roztrpčení: "Představoval jsem si to jinak, ale takový je hokej," řekl. Prohrou skončila čtrnáctizápasová série Sparty bez porážky.

Utkání Zlín - Sparta
zdroj: ČTK autor: Zdeněk Němec

Do Sparty přišel Král na konci října na dvouměsíční hostování při zdravotních problémech náhradníků Filipa Novotného a Vojtěcha Sedláčka, do té doby působil plzeňský odchovanec už od roku 2009 v zahraničí. Na debut ve Zlíně se těšil. "Počítal jsem s tím, že zápas bude vyhecovaný, a paradoxně jsem se na to těšil. Je to lepší než hrát zápas bez emocí. Takový hokej byl hezký a bavil nás i diváky. Pokud bychom zvítězili, tak bychom na ten zápas vzpomínali rádi. Bohužel jsme ale prohráli," uvedl.

Přitom po první třetině se zdálo, že by si mohl svůj debut užít. "Při prvním zápase jsem potřeboval štěstí, a to jsem bohužel neměl. To, co se povedlo nám v první třetině, se podařilo Zlínu v té druhé. Nakonec z toho byl bláznivý zápas a na obou stranách se střídali brankáři," doplnil Král. "Po první třetině jsme si ale říkali, že stav 4:1 je výsledek, který jsme si ani nezasloužili. Že nám do branky spadlo úplně všechno. Naše hra nebyla úplně nejlepší a chtěli jsme ze zlepšit."

Sparta ve Zlíně ukončila šňůru 14 zápasů, v nichž bodovala. "Jednou to přijít muselo a stalo se to dnes. Hráči Zlína se na nás hodně vyhecovali a na začátku druhé třetiny na nás vlítli. V závěru už byli šťastnější. Na prvním místě se nic nezmění a možná je dobré jednou za čas dostat trochu přes prsty. Třeba nás to nakopne do nějaké další série," přál si Král.

Sestřih utkání Zlín - Sparta
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy