Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav

Kovářovi rychlé finále KHL pomohlo, před reprezentací si odpočinul

České Budějovice - Nečekaně hladká porážka Magnitogorsku ve finále KHL s Petrohradem Janu Kovářovi radost jistě neudělala. Směrem k reprezentaci ale šlo o plus, nejproduktivnější hráč play-off si totiž na rozdíl od loňska, kdy Metallurg vybojoval titul, mohl více odpočinout. Sedmadvacetiletý český reprezentant tak měl před pondělním připojením k národnímu týmu více než týdenní pauzu.

Jan Kovář
zdroj: ČTK/Doležal Michal

"Uvidíme ale, jestli mi pauza pomůže. Je dobré, že jsem si od hokeje trochu odpočinul. Teď začíná nová etapa," řekl Kovář, který se chystá už na páté mistrovství světa v řadě. Ve volném čase stihl navštívit rodinu a užil si i malého syna Teodora, který se narodil v listopadu.

Metallurg obhajoval v KHL zisk Gagarinova poháru, ve finále ale prohrál 1:4 na zápasy s Petrohradem. "Zklamání to určitě bylo velké, ale průběh byl trošku jednoznačný. Prostě jsme byli horším týmem. Zápasy byly vyrovnané, ale vždy jsme byli o krok pozadu a bohužel to nevyšlo," pokrčil rameny Kovář.

V průběhu finále přinesla ruská média informaci, že v kabině "Magitky" bylo odposlouchávací zařízení, jehož pomocí získávali zástupci Petrohradu zprávy o soupeři. "Jestli to byla pravda nebo ne, nevím. Nás se týká jen to, co se hraje na ledě, a o ostatní se nestaráme," podotkl rodák z Písku, který v KHL působí od roku 2013.

Metallurg sice neobhájil týmovou trofej, Kovářovi se však v play-off dařilo. V 18 zápasech si připsal 25 bodů za deset branek a 15 asistencí, díky čemuž poprvé v kariéře ovládl kanadské bodování nadstavbové části. "To ale vůbec neřeším," poukázal na fakt, že v play-off záleží jen na výsledku týmu.

Formu by si ale rád přenesl i do reprezentace. "Chtěl bych věřit, že se mi bude dařit i nadále, ale nároďák je něco jiného. Uvidíme, jak to bude vypadat při zápasech," řekl Kovář.

Bývalý hráč Plzně se v posledních letech stal pevnou součástí národního týmu, pořád však čeká na premiérovou medaili z MS. Letos už by chtěl uspět. "Je to krátkodobý turnaj, takže je tam moc faktorů, které to ovlivňují. Uvidíme, jak nám to bude šlapat jako týmu. Věřím, že uspějeme," uvedl Kovář.

Díky šampionátu se poprvé podívá do Paříže, kde budou Češi hrát zápasy základní skupiny. "Těším se. My tam ale jedeme hrát hokej a ne se dívat na Eiffelovku. V Paříži to asi bude trochu specifické, není to hokejové město. Uvidíme, jak to vezmou lidi. Zda budou chodit," dodal Kovář, na jehož góly trenér Josef Jandač i spoluhráči spoléhají.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy