Následuje
SP Německo

Kovář: V nájezdech mi Donskoi nedal šanci

Soči – Ani dlouhá série samostatných nájezdů proti Finsku neprolomila šňůru pěti porážek českých hokejistů na úvod sezony. Češi prohráli 2:3 a hrdinou zápasu se stal Fin Joonas Donskoi, který v šesté i sedmé sérii překonal gólmana Jakuba Kováře. 

Jakub Kovář
zdroj: ČTK autor: kammermayer milan

Ve třetím kole přitom mohl rozhodnout obránce Ondřej Němec, ale Mikka Koskinena neprostřelil. V šesté sérii na trefu Vladimíra Sobotky zareagoval Donskoi a po neúspěchu Jana Kováře i rozhodl. "Měli jsme tam nájezd, kterým jsme mohli vyhrát, pak už jsme to jen bránili, nebo spíše já. Ten poslední hráč si tam se mnou na konci pohrál," řekl Jakub Kovář.

"Udělal to výborně. Při tom prvním nájezdu jsem už nečekal, že to dokáže tahle stáhnout do prázdné brány. Když jel podruhé, tak jsem se tam snažil být tak, aby mě neroztáhnul jako u toho prvního, a on to trefil rychle z první pod břevno. Dvakrát mi nedal šanci," navázal gólman Jekatěrinburgu.

Jeho bratr Jan stejně jako Donskoi jel v rozstřelu třikrát, ale uspěl jen jednou. "Nápady ještě byly, ale moc jsem asi u toho třetího nájezdu přemýšlel. Měl jsem zvolit něco jednoduššího, protože ten gólman je opravdu hodně velký a do stran dosáhne. Jeden gól ze tří nájezdů je málo, měl jsem dát ještě aspoň jeden," prohlásila opora Magnitogorsku.

Podle Jana Kováře ale Češi zápas ztratili už ve třetí třetině, před kterou vedli 2:1. "Mrzí to. Zase jsme šli do třetí třetiny s vedením a mám takový pocit, že se trošku toho bojíme a hrajeme jenom zataženě. Místo abychom hráli pořád to samé, co nás zdobilo třeba v té druhé třetině. Dostali jsme gól v oslabení a už jsme hráli jen tak zatažení, soupeř nás tlačil a měl tam ještě mnohem víc šancí. Musíme hrát aktivněji, když vedeme," myslí si třetí nejproduktivnější hráč KHL.

Mrzelo jej, že český tým neměl v utkání více štěstí. "Byl to vyrovnaný zápas, který došel spravedlivě do nájezdů, a v té dlouhé přetahované byli Finové šťastnější. To už není o hokeji, ale taky o štěstíčku a o těch dovednostech," uvedl Jakub Kovář.

Smůla potkala český tým i při prvním gólu na konci první třetiny, kdy pokus Samiho Lepistöho tečoval mezi betony českého gólmana Erik Hrňa. "Byl to samozřejmě nešťastný gól. Letěla tam střela vedle brány a náš hráč mi to kopnul mezi nohy a už jsem nestihl s tím nic dělat," řekl Kovář.

Oproti čtvrteční porážce v Praze se Švédskem 4:6 český tým zlepšil defenzivu, ale podle Jana Kováře to stále ještě nebylo ideální. "Pořád tam měl soupeř ve třetí třetině hodně šancí a i prodloužení mu patřilo, takže zase tak dobré z obrany to nebylo," dodal centr druhé formace. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy