Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jelena Ostapenková - Karolína Plíšková

Kovář se na farmě prosadil i v druhém zápase. První body posbíral Nečas

V boji o šanci v NHL mu to zatím pálí. Jan Kovář se prosadil i ve druhém vystoupení na farmě Bostonu v Providence. V duelu na ledě Springfieldu vyrovnal ve 44. minutě brankou v přesilové hře na 2:2, ale Bruins nakonec prohráli 2:4. První body si v AHL připsal v dresu Charlotte Martin Nečas.

Jan Kovář
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Kovář byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, a to i přesto, že byl na ledě u všech inkasovaných gólů a měl tak v bilanci plus/minus čtyři záporné body.

Osmadvacetiletý Kovář dostal v Providence na farmě Bostonu šanci prokázat své kvality na zkoušce a vybojovat šanci na premiéru v NHL. Dosavadní opora Magnitogorsku v KHL v červenci podepsala roční jednocestnou smlouvu na dva miliony dolarů s New York Islanders, ale do kádru se Kovář nedostal a kontrakt byl ukončen.

Kovář v AHL debutoval před týdnem paradoxně proti Bridgeportu, kam byl formálně poslán před necelými třemi týdny z Islanders, ale tam mu klub nedal šanci a místo toho s ním po zařazení na listinu volných hráčů ukončil spolupráci. Jedním gólem pomohl k vítězství 5:3.

První body v pátém vystoupení na farmě Caroliny v Charlotte si připsal devatenáctiletý útočník Martin Nečas, který gólem a asistencí přispěl k vítězství na ledě Syracuse 6:3. Dvanáctý hráč loňského draftu předtím, než se přesunul do Charlotte, sehrál v tomto ročníku za Carolinu sedm zápasů a zaznamenal gól a asistenci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy