Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA

Kovář prodloužil v Zugu do roku 2025. Cítíme se zde s rodinou jako doma, libuje si

Úspěšné působení Jana Kováře v Zugu bude pokračovat. Jednatřicetiletý centr, který byl kapitánem české reprezentace na posledním mistrovství světa v Lotyšsku, se s vedením švýcarského klubu dohodl na spolupráci do roku 2025.

Jan Kovář v dresu EV Zug
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Já i moje rodina se zde cítíme úplně jako doma. Miluji město i naše fanoušky. Existovala pro mě skutečně jen jediná volba - a tou byl Zug," uvedl Kovář, který před dvěma lety hledal angažmá právě i s ohledem na rodinu.

Původně podepsal roční kontrakt, jenž loni prodloužil do roku 2023. V klubu však zaujal natolik, že se s předstihem dočkal dalšího prodloužení. V minulé sezoně byl ofenzivním lídrem mužstva, které nakonec oslavilo druhý titul v historii po dlouhých 23 letech.

Zkušený centr navíc vyhrál jako druhý český hokejista produktivitu play-off švýcarské ligy. Až na vrchol pomohl Zugu 15 body za gól a 14 asistencí ze 13 utkání. Produktivitě kraloval už v základní části, kdy v 52 zápasech nasbíral 63 bodů a se 47 asistencemi se stal i nejlepším nahrávačem. Tím byl i ve vyřazovacích bitvách. Celkem včetně play-off má Kovář ve švýcarské nejvyšší soutěži na kontě 122 odehraných utkání a 129 bodů (33+96).

"Je jedním z nejlepších centrů v Evropě. Je absolutním lídrem týmu a dělá lepšími i své spoluhráče. Jsme opravdu hrdí, že se rozhodl hrát za EVZ až do roku 2025," prohlásil generální manažer Reto Kläy.

Zatímco stávající kontrakt obsahuje doložku o možnosti odejít po každé sezoně do Kontinentální ligy, nová Kovářova smlouva již tuto klauzuli nezahrnuje.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy