Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Kovář: Odehráli jsme dobré zápasy. Proti spoluhráčům bylo zvláštní hrát

České Budějovice – I když poslední zápas s Ruskem česká hokejová reprezentace nezvládla, opanovala domácí turnaj Euro Hockey Tour. Radost především z dobrých výkonů měl útočník Jan Kovář, i když ho mrzelo, že od vítězství nad Sbornou Čechy dělily jen vteřiny.

Jan Kovář po utkání s Ruskem
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

"Myslím si, že jsme odehráli dobré zápasy. Všichni jsme makali na 100 procent," řekl útočník Magnitogorsku. Po dnešní porážce s Ruskem byl trošku zklamaný. Přesto se nedomnívá, že by reprezentace prohrála kvůli spornému gólu. Ruskému vyrovnání na 3:3 totiž předcházela situace, kdy se jeden z hráčů soupeře ocitl v brankovišti.

"Vypadalo to asi tak, že náš hráč strčil hráče (soupeře) do brankoviště. A rozhodčí to uznali. Přiznám se, že jsem to úplně přesně neviděl, takže nemůžu situaci posoudit," uvedl Kovář. Dodal však, že třetí branka českého týmu patrně nebyla úplně v souladu s pravidly. "Bylo nás šest hráčů na ledě. To znamená, že na sporné situace v zápase to bylo 1:1," řekl.

Na zápas s Ruskem se mimořádně těšil. Je to soupeř, z jehož výběru zná Kovář prakticky všechny hráče ze svého působení v KHL. "Byl to pro mě zvláštní pocit," připustil Kovář po zápase.

A tak trochu výjimečnost duelu umocnil i fakt, že kapitáni obou týmů jsou klubovými spoluhráči. Českou reprezentaci vedl právě Kovář a tu ruskou pak Sergej Mozjakin. Oba nastupují v KHL za Metallurg. "Bylo to zajímavé, že to zrovna takhle vyšlo. Jakmile jsme se potkali na ledě, vždycky jsme na sebe něco houkli," uvedl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy