Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kouč Jalonen bude volat Červenkovi, chce mít v týmu zkušenost

Kouč hokejové reprezentace Kari Jalonen plánuje do formujícího se týmu pro květnové mistrovství světa ve Finsku zařadit i starší hráče, kteří mužstvu dodají zkušenosti. Vyzdvihl v té souvislosti výkony šestatřicetiletého útočníka švýcarského týmu Rapperswil-Jona Romana Červenky, který ho zaujal na olympiádě v Pekingu. Jalonen plánoval, že se s ním brzy spojí.

Kari Jalonen
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Naprosto upřímně říkám, že když jsem sledoval zápasy českého týmu na olympiádě, tak mě zaujal. Odehrál velmi dobré zápasy. Budu mu určitě volat," řekl Jalonen novinářům, když dostal otázku ohledně možné pozvánky právě pro Červenku. "Určitě budeme chtít vzít i starší zkušené hráče. Časem se k nám budou přidávat," dodal.

Na tréninku má od pondělí sedm nových hráčů: brankáře Petra Kváču z Liberce, útočníka Jiřího Smejkala z Pelicans Lahti a obránce Davida Skleničku z Kärpätu Oulu, Libora Zábranského z Jukuritu Mikkeli, Jakuba Jeřábka ze Spartaku Moskva, Davida Jiříčka z Plzně a Lukáše Kloka z Nižněkamsku, který už byl s týmem minulý týden ve Znojmě a připravoval se individuálně.

"Vypadá to, že všech sedm kluků je připravených. Je dobré, že někteří měli i čas na odpočinek, což bylo fajn hlavně u Kloka, který měl trošku nějaké potíže s kolenem, ale už je v pořádku," pochvaloval si Jalonen.

Po pozvánce pro jednadvacetiletého Zábranského má nyní v týmu rodinné duo, neboť otec mladého beka Libor je jedním z asistentů v nově složeném trenérském týmu.

"Mluvil jsem o něm opravdu dlouho s Ollim Jokinenem (trenér Jukuritu) a říkal jsem mu, že tady máme poměrně dost mladých hráčů. On mi ho hodně doporučoval. A já jeho názoru věřím. Libor přišel do nové země i soutěže a odehrál skvělou sezonu, udělal ve všech ohledech zase krok dopředu. A já ho proto chtěl vidět. A že je jeho táta mým asistentem? To je úplně v pohodě. Je to o tom, že jeho syn odvádí dobrou práci, o ničem jiném," prohlásil Jalonen.

Jen zkušený zadák Jakub Jeřábek dnes netrénoval a ze zdravotních důvodů nebude do konce týdne k dispozici.

Pondělní výhrou Sparty nad Českými Budějovicemi skončily v extralize semifinálové boje. "Samozřejmě sledujeme, jak se situace vyvíjí. Ale nejen v extralize. Stejně tak i ve švédské či švýcarské lize. Pár hráčům už sezona skončila a my je chceme kontaktovat, abychom se pobavili o možnostech. Pak se budeme rozhodovat, koho pozveme," řekl Jalonen.

"Je třeba také zjistit, zda jsou ti hráči zdravotně v pořádku. Proto nemohu říct, zda budeme znát další jména hráčů, kteří se připojí, již o víkendu. Možná ano, možná ne," dodal zkušený kouč.

S tréninky je zatím spokojený. "Máme tu dost nových kluků, kvůli nimž je potřeba udělat pár krůčků zpátky s ohledem na nový systém, který chceme praktikovat. Jsem však šťastný, jak hráči trénují. Potřebujeme tu intenzitu, která nás pak čeká při zápasech. Chci ji mít i v tréninku, což se nám daří," pochvaloval si Jalonen.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články