Následuje
ODM 2020: Alpské lyžování

Kotalík se vrací do Buffala, Olesz míří do Chicaga

St. Paul (USA) - Český hokejový útočník Aleš Kotalík se po více než dvou letech vrací v NHL do Buffala. Jednatřicetiletého střelce, který se v poslední době v zámoří trápil a část uplynulé sezony strávil na farmě Calgary v Abbotsfordu, vyměnili Flames spolu s obráncem Robynem Regehrem a volbou v druhém kole draftu v příštím roce za beka Chrise Butlera a forvarda Paula Byrona. Další český útočník Rostislav Olesz opouští Floridu a bude působit v Chicagu. Panthers vyměnili pětadvacetiletého bronzového medailistu z olympijských her v Turíně z roku 2006 za obránce Briana Campbella. Olesz tak mění v NHL dres poprvé.

Dvaatřicetiletý Kotalík v Buffalu, které jej draftovalo v roce 1998 v šestém kole, strávil své nejlepší sezony v NHL. Působil tam od roku 2001 a v březnu 2009 byl vyměněn do Edmontonu, kde dohrál sezonu. Pak podepsal jako volný hráč tříletou smlouvu s New Yorkem Rangers na devět milionů dolarů.

V únoru loňského roku jej získalo Calgary, ale tam se mu podobně jako v Rangers nedařilo podle představ. V uplynulé sezoně za Calgary odehrál 26 utkání a připsal si šest bodů za čtyři trefy a dvě asistence. V nižší AHL zaznamenal v 25 duelech 18 bodů za šest tref a 12 přihrávek. Ještě na příští sezonu má kontrakt s ročním příjmem tří milionů dolarů. Kotalík v NHL odehrál celkem 542 zápasů a nasbíral 284 bodů za 136 gólů a 148 přihrávek. V 34 duelech play-off přidal šest branek a devět asistencí.

Vítkovický odchovanec Olesz, který má v poslední době smůlu na zranění, sehrál v uplynulé sezoně jen 44 utkání a připsal si 17 bodů za šest branek a 11 asistencí. Celkem má v prestižní zámořské soutěži na kontě 349 utkání a 132 bodů za 57 tref a 75 přihrávek.

Před třemi roky podepsal Olesz s Floridou novou šestiletou smlouvu na 18,75 milionu dolarů. Ta mu zaručuje v nadcházející sezoně příjem 3,4 milionu dolarů, v dalším ročníku pak ještě o 600 tisíc více a v sezoně 2013/14 pak 4,25 milionu dolarů. Dvaatřicetiletý Campbell má ještě dalších pět let platný kontrakt s roční gáží 7,14 milionu dolarů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy